Gå til innhold
Hundesonen.no

Milli og Ronja sin bildetråd...


helle

Recommended Posts

Testet mitt nye speilrefleks kamera i dag.. bare nærbilder tatt inne i huset da.. Milli syns kameraet var drit kult (sikkert pga den spennende lyden) så var vanskelig å ta bilder av henne når hun sto langt vekke.. kom så fort hun fikk øye på kameraet :blink:

IMG_0008.jpg

IMG_0001.jpg

IMG_0031.jpg

IMG_0012.jpg

flere bilder kan sees på siden min :icon_fun:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tips: Ta bilder ute på dagtid, da slipper du å bruke best. De fleste hodebilder av hunder kler også naturbakgrunn/ute bedre enn gulv og sofaer! :blink: Ellers ser det jo ut som fokus er i orden. Øvelser gjør mester!

hehe, vet, men fikk det for 1 time siden :blink: og det er bekmørkt ute.. så da ble det inne.. hehe.. men takk for tips :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk skal dere ha:) Jeg har det kameraet som sikkert en del har nå, Canon EOS 400D.

Flotte bilder, øynene hennes ble fine! Men jeg liker det best når du får med hele hodet (dvs ørene og). :blink:

ja, jeg har en tendens til å kutte ørene.. :blink: ganske irriterende, særlig på de bildene jeg egentlig skulle ha dem med... hehe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!
ja, jeg har en tendens til å kutte ørene.. :blink: ganske irriterende, særlig på de bildene jeg egentlig skulle ha dem med... hehe..

Men de er jo så herlig store! :P Har selv prøvd å knipse bilder av en dp med parabolører, ble noen fine bilder det. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men de er jo så herlig store! :P Har selv prøvd å knipse bilder av en dp med parabolører, ble noen fine bilder det. :blink:

hahaha, parabolører, herlig navn på store ører da :P ørene hennes er giga, og løvtynne, utrolig at dem står igrunn... :P

Fine bilder og søt hund :P

Min hund løper å gjemmer seg når jeg tar frem kamera(mp3, mobil og lignende òg) :P

det gjør border collien her i huset også, blits er skuuuuuummelt.. men milli syns alt bare er utrolig spennende, hun er jo tøffere enn toget, må vite :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ingen av hundene mine som er linselus. Men når jeg skulle ta konfirmasjonsbilde i fjor, var hunden helt med! Den ville være med på alle bildene! Den har ikke vært linselus for eller etter, men den ene dagen var hunden helt i tusen! : )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Meg, typen og Milli var på fisketur i dag... Her er noen bilder fra turen, var overskyet da, men ellers bra vær:

IMG_0237.jpg

IMG_0252.jpg

IMG_0255.jpg

IMG_0259.jpg

Jeg har en vassende hund! Må tro jeg fikk sjokk da jeg så henne uti der, hun som vanligvis hopper unna mini sølepytter!

IMG_0264.jpg

IMG_0272.jpg

IMG_0296.jpg

Måtte ta med et bilde av der vi fisket også:

IMG_0251.jpg

alt i alt hadde vi en kjempe fin tur og vi gikk ikke hjem før det ble mørkt.. :frantics:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Namen! Hun er jo kjempesøt :frantics: Skal nok se om jeg får til noen flere bilder av hundene mine en eller annen dag. Er ikke alltid jeg husker kameraet når vi er ute på tur. Er mye å huske på når to hunder skal ha det rette utstyret på seg, pluss godbiter, klikkeren (som jeg alltid må lete etter), og gode klær til meg selv :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempe pen hund og gode bilder! Har du en annen zoom til kameraet en den du fikk med? Og hvilken da?

Er nysgjerrig for jeg skal skaffe meg slikt kamera snart. ;)

tusen takk:)

har bare det objektivet som fulgte med kameraet.. var dyrt nok i seg selv, så har ikke råd til noe ekstra greier enda :) veldig bra kamera da i hvertfall, absolut og anbefale!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...