Gå til innhold
Hundesonen.no

Juniorer/handeling


Anne

Recommended Posts

Skrevet

Benedicte jeg lurer på en ting. Når du stiller i Barn og Hund blir resultatet ført opp på hunden viss den blir f.eks. Nuch? Og blir den det viss du stilller i junior?

Tenker viss du skulle stilt for meg f.eks.

Hvilken aldersgrense er det på BogH og Junior? Har aldri tenkt over disse tingene.

Skrevet

Var inne på den Juniorhandling siden din, og har vel funnet ut at jeg har misforstått litt...

Men da lurer jeg på: finnes det en aldersgrense på å stille ut hunder? Tenker selfølgelig på menneskene :wink:

Benedicte: Stiller du ut for andre?

Skrevet

Siden beneticte ikke svarer så svarer jeg :) hehe :D

På barn og hund pleier aldersgrensen å være 15-16 år... på junior handling er det vel 17..

Det er ikke aldersgrense på å stille ut hunder i de vanlige ringene, den ene valpekjøperen vår lot dattera si stille hunden og hun er 9 år, og det gikk kjempe fint, HP og Ck :D

Og jeg tror beneticte handler andres hunder også, så vidt deet ikke kræsjer med sine egne :D

(trenger du handler Anne?)

Skrevet

Hadde egentlig håpt at jeg tørr å stille selv, men veldig fristende å få noen andre til å gjøre det :wink: Er en stund til enda før jeg skal i utstillingsringen så vi får se :)

Skrevet

Oi, sorry at jeg ikke har svart ennå :)

I barn og hund varierer det veldig med aldersgrensen. På retrieverklubben har vi alltid to grupper. En yngstegruppe og en eldste gruppe. Fra 0-12 år og fra 13-17 år. Jeg pleier å dømme yngstegruppa og selv stille i den eldste. Men har også opplevd at det kun er en gruppe med en aldersgrense ra 0-15 år osv...

I juniorhandling er det fra 10-17, og egentlig veldig stor konkurranse - siden vi har så mange flinke her i Norge + at det kommer folk utenlands også.

Og ja, jeg stiller ofte andres hunder:) Så dersom du en gang trenger handler, så er det bare til å kontakte meg :)

Skrevet

Guro mente hun ville bli slept rundt i ringen :roll: At det så teit ut fordi hun er så liten :) Ikke at du er så mye større men :) Hehehe..

Skrevet
Guro mente hun ville bli slept rundt i ringen :roll: At det så teit ut fordi hun er så liten :P Ikke at du er så mye større men :P Hehehe..

hahahahaha :) Det stemmer nok :) Huff... Kommer ikke til å se helt klok ut :) Husker når jeg stilte Oye (<-- mitt personlige bilde). han var jo nesten like høy som meg, og så tenker jeg på meg ved siden av Mona når hun er fullvoksen :P

Skrevet

Når vi var i nesbyen var det ei som var dverg som stilte ulvehund. Var såvidt at hunden ikke var høyere enn henne. :)

Skrevet
Når vi var i nesbyen var det ei som var dverg som stilte ulvehund. Var såvidt at hunden ikke var høyere enn henne.  :P

Henne har jeg sett på bilder :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...