Gå til innhold
Hundesonen.no

Studentkort-kollektivt


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har jo fått meg studentkort, men så satt jeg å tenkte, å ble litt i tvil: Kan dette brukes utenom skole også? F.eks i helger og slikt? Akkurat som man bruker et ungdomskort?

Skrevet

Det er vel bare å gå inn på nettsidene til kollektivselskapet du har kjøpt studentkort hos og lese regelverket der? For det varierer jo veldig etter hvor i landet man er... Men her i Trheim er det i alle fall sånn at om man kjøper studentmåneds/semesterkort til buss så gjelder det på alle bussene bortsett fra nattbussen.

Det vanlige er kanskje at det man kjøper selv gjelder i helger og på kvelder også, men om man får gratis skoleskyss fra kommunen (hvis man bor mer enn seks km fra skolen feks) så varer det til utpå ettermiddagen en gang. Sånn er det her i alle fall, så jeg må kjøpe et klistermerke til for å få kjøre buss i helger og på kvelder.

Rotete innlegg. Sjekk reglene for det selskapet du bruker, du. :lol:

Skrevet

Tittet litt rundt, og dette er det eneste jeg finner:

På nattbussene selges billetter til særskilt pris. Ingen SL-billetter gjelder og det gis ingen rabatter.¨

Personlig månedskort for studenter mellom 20 og 30 år ved studiested

i Akershus eller Oslo. Semesteravgift må være betalt. Gyldig på alle kollektivreiser i Akershus og Oslo.

Så da tolker jeg at jeg kan bruke det så mye jeg vil, og når jeg vil. Bare ikke på nattbussen?!

Guest Snusmumrikk
Skrevet
Tittet litt rundt, og dette er det eneste jeg finner:

På nattbussene selges billetter til særskilt pris. Ingen SL-billetter gjelder og det gis ingen rabatter.¨

Personlig månedskort for studenter mellom 20 og 30 år ved studiested

i Akershus eller Oslo. Semesteravgift må være betalt. Gyldig på alle kollektivreiser i Akershus og Oslo.

Så da tolker jeg at jeg kan bruke det så mye jeg vil, og når jeg vil. Bare ikke på nattbussen?!

Stemmer.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...