Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei!


Bandida

Recommended Posts

Skrevet

:) jeg er ny her,vel...egentlig ikke helt ny,var innom her tidligere..men har ikke orket på en god stund.Min kjære Schæfertispe,Kaya,sovnet stille inn 5.9.07 på grunn av kreft og nyresvikt.Sorgen er fortsatt stor,men nå har jeg bestilt ny valp!En liten Malinoisfrøken;).Hun ble født 18.9.07,men får ikke komme hit til meg før i januar,pga.importregler(rabiesfare).men i november reiser jeg for å besøke henne for første gang,og det blir nok ikke bare den ene turen!Er jo nesten uutholdelig å gå sånn å vente!

I tillegg har jeg to andre hunder,en Alaska Husky hanne på snart 16 mnd,som heter Rapp,og en blanding av Schæfer og husky som heter Zappa.Ellers har jeg hatt hund så lenge jeg kan huske,har drevet med tjenestehund(Kaya),IPO,redning og lydighet,og litt hundekjøring.Med Zappa trener jeg lydighet,og Rapp,hehe,vel,han er som AHèr flest,bare eeelsker å løpe,helst så fort som mulig.Har så smått begynt å trene litt lydighet med ham,og det går i grunn ganske fint.Stort mer er det ikke å fortelle,annet enn at jeg er hundegal,og jeg kunne aldri i livet ha levd uten dem!Lille Mallefrøken skal bli redningshund,og vi har også planer om å konkurrere i lydighet når den tid kommer.

Hilsen fra Margareth,Rapp og Zappa;)

Skrevet

Takk for en fantastisk velkomst!og til Crizpo-blir hyggelig å treffe deg når jeg kommer på besøk! :icon_redface:

Skrevet

Hei igjen!

Jeg skal hente henne på Tunge,utenfor Haugesund!Blir en lang tur,men vi får ta det rolig og stoppe mye underveis;)

Skrevet

;) jada,bor i isødet...er ganske lei for øyeblikket,egentlig...skal reise ned til fastlandet på ferie snart,det blir fint!uten hund,da,så jeg driver å ordner med hundepass om dagen,heldigvis er det mange gode venner som mer enn gjerne vil passe dem.men jeg må nok bli her oppe noen år til,jeg er her for å jobbe,hehe...men nå gir jeg sikkert et skikkelig dårlig inntrykk av Svalbard,da...det er egentlig ikke så værst,blir bare så himla lei av å tråkke rundt på et sted hvor det er samme greia hele tida... ;)

men hva gjør man ikke...det var,kremt..et mannfolk som i utgangspunktet klarte å overtale meg til å flytte opp hit :)

Skrevet

Det er en hundeklubb,Longyearbyen Hundeklubb heter den,men den er bare for polarhunder.Så nå har jeg og naboen min dannet ny klubb,som er for alle :) ,vi skal bl.a.søke støtte fra lokalstyret,for så å få opp forskjellige instruktører,etc.Vi har begynt såvidt med treninger hver søndag,det blir flere ting etterhvert.Også er vi igang med å danne NRH lokallag her oppe nå,til nå er vi 5 stykker,en portugisisk vannhund,en golden retriever,en malle,en flat,og en dansk-svensk gårdshund.Sistnevnte har en godkjenning igjen før han er godkjent lavinehund ;) .Mulig vi får med en schæfer som også bor her.Masse nye folk og hunder som har flytta hit i løpet av sommeren.

Hester-det er faktist 5 islandshester her,men ikke noe ridesenter i den forstand,hehe...de brukes mest om sommeren,til turer.Har holdt litt på med dem,men ikke mye.så det er absolutt et miljø her oppe!

Skrevet

Takker! :P Det er fra Brakeless jeg skal ha,ja.Gleder meg veldig til å dra på besøk :P ,jeg kommer sikkert ikke til å greie å dra derfra, :lol: ...Belgerfrelst jeg også,mildt sagt :P

Skrevet

Velkommen ;) Så gøy at du skal ha malle :D Yndlingrasen min på avstand kan man si..elsker rasen men ikke søren om jeg ville hatt en selv, enda :) Lykke til videre :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...