Bandida Skrevet 3. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 3. Oktober 2007 jeg er ny her,vel...egentlig ikke helt ny,var innom her tidligere..men har ikke orket på en god stund.Min kjære Schæfertispe,Kaya,sovnet stille inn 5.9.07 på grunn av kreft og nyresvikt.Sorgen er fortsatt stor,men nå har jeg bestilt ny valp!En liten Malinoisfrøken;).Hun ble født 18.9.07,men får ikke komme hit til meg før i januar,pga.importregler(rabiesfare).men i november reiser jeg for å besøke henne for første gang,og det blir nok ikke bare den ene turen!Er jo nesten uutholdelig å gå sånn å vente! I tillegg har jeg to andre hunder,en Alaska Husky hanne på snart 16 mnd,som heter Rapp,og en blanding av Schæfer og husky som heter Zappa.Ellers har jeg hatt hund så lenge jeg kan huske,har drevet med tjenestehund(Kaya),IPO,redning og lydighet,og litt hundekjøring.Med Zappa trener jeg lydighet,og Rapp,hehe,vel,han er som AHèr flest,bare eeelsker å løpe,helst så fort som mulig.Har så smått begynt å trene litt lydighet med ham,og det går i grunn ganske fint.Stort mer er det ikke å fortelle,annet enn at jeg er hundegal,og jeg kunne aldri i livet ha levd uten dem!Lille Mallefrøken skal bli redningshund,og vi har også planer om å konkurrere i lydighet når den tid kommer. Hilsen fra Margareth,Rapp og Zappa;)
tm100021 Skrevet 3. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 3. Oktober 2007 Velkommen! Lykke til med den nye frøkna!
Miriam Skrevet 3. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 3. Oktober 2007 Hei, og velkommen til forumet! Håper du vil trives her, bare spør om du lurer på noe!
Marthe Skrevet 3. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 3. Oktober 2007 Hei Velkommen til oss! Jeg skal faktisk være med å passe valpen din til du henter henne
Bandida Skrevet 3. Oktober 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 3. Oktober 2007 Takk for en fantastisk velkomst!og til Crizpo-blir hyggelig å treffe deg når jeg kommer på besøk!
MariaN Skrevet 3. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 3. Oktober 2007 hei og velkommen Hvor skal du hente Mallisen?
Bandida Skrevet 4. Oktober 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 4. Oktober 2007 Hei igjen! Jeg skal hente henne på Tunge,utenfor Haugesund!Blir en lang tur,men vi får ta det rolig og stoppe mye underveis;)
MariaN Skrevet 4. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 4. Oktober 2007 heheh å søren.. ser du bor på svalbard
Bandida Skrevet 5. Oktober 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 5. Oktober 2007 jada,bor i isødet...er ganske lei for øyeblikket,egentlig...skal reise ned til fastlandet på ferie snart,det blir fint!uten hund,da,så jeg driver å ordner med hundepass om dagen,heldigvis er det mange gode venner som mer enn gjerne vil passe dem.men jeg må nok bli her oppe noen år til,jeg er her for å jobbe,hehe...men nå gir jeg sikkert et skikkelig dårlig inntrykk av Svalbard,da...det er egentlig ikke så værst,blir bare så himla lei av å tråkke rundt på et sted hvor det er samme greia hele tida... men hva gjør man ikke...det var,kremt..et mannfolk som i utgangspunktet klarte å overtale meg til å flytte opp hit
MariaN Skrevet 6. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 6. Oktober 2007 er det hundemiljø, treninger osv i svalbard da?? Hva med hestesport?? hehe det har jeg alltid lurt på
Bandida Skrevet 6. Oktober 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 6. Oktober 2007 Det er en hundeklubb,Longyearbyen Hundeklubb heter den,men den er bare for polarhunder.Så nå har jeg og naboen min dannet ny klubb,som er for alle ,vi skal bl.a.søke støtte fra lokalstyret,for så å få opp forskjellige instruktører,etc.Vi har begynt såvidt med treninger hver søndag,det blir flere ting etterhvert.Også er vi igang med å danne NRH lokallag her oppe nå,til nå er vi 5 stykker,en portugisisk vannhund,en golden retriever,en malle,en flat,og en dansk-svensk gårdshund.Sistnevnte har en godkjenning igjen før han er godkjent lavinehund .Mulig vi får med en schæfer som også bor her.Masse nye folk og hunder som har flytta hit i løpet av sommeren. Hester-det er faktist 5 islandshester her,men ikke noe ridesenter i den forstand,hehe...de brukes mest om sommeren,til turer.Har holdt litt på med dem,men ikke mye.så det er absolutt et miljø her oppe!
Carina Skrevet 10. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 10. Oktober 2007 Hei, og velkommen! Gleder meg til å høre mer om mallen, er litt belgerfrelst kan man si. Er det fra Brakeless du skal ha?
Bandida Skrevet 10. Oktober 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 10. Oktober 2007 Takker! Det er fra Brakeless jeg skal ha,ja.Gleder meg veldig til å dra på besøk ,jeg kommer sikkert ikke til å greie å dra derfra, ...Belgerfrelst jeg også,mildt sagt
giggi Skrevet 11. Oktober 2007 Rapporter Skrevet 11. Oktober 2007 Velkommen Så gøy at du skal ha malle Yndlingrasen min på avstand kan man si..elsker rasen men ikke søren om jeg ville hatt en selv, enda Lykke til videre
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar