Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til et godt halsbånd?


Recommended Posts

Skrevet

Trenger et nytt halsbånd tiln bisken min, og det er jo fantastisk mye å velge i...tenkte kanskje at noen på sonen hadde gode erfaringer med et/flere halsbånd?

Liker godt halsbånd med sånn klips-feste, og så bør det ikke være alt for smalt! Dersom det kan kjøpes på nett er det helt supert:) Kanskje noe med refleks til høstmørket? (kresen?! :) )

Skrevet
Hurtta reflekshalsbånd har klips-fest og er ganske kule :) Mer refleks enn ezydog halsbåndene.

Er det de med to ringer til å feste båndet i? Hadde et sånt et til huskyen, og syntes at det ble litt tungvindt å feste i begge ringene, festet jeg bare i det ene så skulle det bare et rykk til før halsbåndet var av... Dette er et par år siden nå, kanskje de har forbedret disse? (ikke meningen å kuppe tråden, men bare må spørre;) )

Har et ezy-dog halsbånd til aussien min nå, og er fornøyd med det. Eneste er at det kanskje blir litt for stort/tungt og klumpete til å ha i lommen på turer hvor han ikke har halsbåndet på.

Skrevet

Anbefaler halsbånd fra Topdog i Kiruna! Hun lager etter ønsker og mål til en rimelig penge. Har to halsbånd til våre to og er veldig godt fornøyde med de. De er myke, passe bred og med refleks på. Det ene er regulerbart. Begge to er halvstrup. Cari på Topdog lager som sagt halsbånd mm etter ønsker, så man kan få dem i farger og kombinasjoner som man selv vil.

Slik ser våre ut, godt brukt :)

DSC_0001.jpg

Skrevet

Jeg liker veldig godt halsbåndene fra vibri.com (har to stk). De kan du designe selv og få hundens navn på, og de har refleks. Halsbåndene er solide og robuste, og sitter behagelig på hunden.

Skrevet

Jeg ELSKER dette røde til Chicka, men det er laget av ei som ikke lager halsbånd lenger :icon_redface:

031.JPG

Ellers så er jeg også veldig glad i Breeders halsbåndene med reflex på, de er også ganske brede.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...