Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til et godt halsbånd?


Recommended Posts

Skrevet

Trenger et nytt halsbånd tiln bisken min, og det er jo fantastisk mye å velge i...tenkte kanskje at noen på sonen hadde gode erfaringer med et/flere halsbånd?

Liker godt halsbånd med sånn klips-feste, og så bør det ikke være alt for smalt! Dersom det kan kjøpes på nett er det helt supert:) Kanskje noe med refleks til høstmørket? (kresen?! :) )

Skrevet
Hurtta reflekshalsbånd har klips-fest og er ganske kule :) Mer refleks enn ezydog halsbåndene.

Er det de med to ringer til å feste båndet i? Hadde et sånt et til huskyen, og syntes at det ble litt tungvindt å feste i begge ringene, festet jeg bare i det ene så skulle det bare et rykk til før halsbåndet var av... Dette er et par år siden nå, kanskje de har forbedret disse? (ikke meningen å kuppe tråden, men bare må spørre;) )

Har et ezy-dog halsbånd til aussien min nå, og er fornøyd med det. Eneste er at det kanskje blir litt for stort/tungt og klumpete til å ha i lommen på turer hvor han ikke har halsbåndet på.

Skrevet

Anbefaler halsbånd fra Topdog i Kiruna! Hun lager etter ønsker og mål til en rimelig penge. Har to halsbånd til våre to og er veldig godt fornøyde med de. De er myke, passe bred og med refleks på. Det ene er regulerbart. Begge to er halvstrup. Cari på Topdog lager som sagt halsbånd mm etter ønsker, så man kan få dem i farger og kombinasjoner som man selv vil.

Slik ser våre ut, godt brukt :)

DSC_0001.jpg

Skrevet

Jeg liker veldig godt halsbåndene fra vibri.com (har to stk). De kan du designe selv og få hundens navn på, og de har refleks. Halsbåndene er solide og robuste, og sitter behagelig på hunden.

Skrevet

Jeg ELSKER dette røde til Chicka, men det er laget av ei som ikke lager halsbånd lenger :icon_redface:

031.JPG

Ellers så er jeg også veldig glad i Breeders halsbåndene med reflex på, de er også ganske brede.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...