Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal kjøpe bærbar Pc


Taran

Recommended Posts

Skrevet

Har tenkt å få kjøpt med bærbar pc nå, trenger det i forbinnelse med skolen blant annet, og kjekt å ha sånn ellers.

Men aner ikke hvilken pc jeg burde kjøpe, eneste er at jeg har noen krav..

- Skal brukes til mye bilderedigering/ filmredigering/ webdesign / musikk og film avspilling og ellers vanlig skriving..

- Stor plass og bra farger

- Bra batteri kapasitet

- Være rask

- Passe stor skjerm

Går medier og kommunikasjons linjen, så viktig at den kan brukes til bilderedingering...osv

Prisklasse er egentlig det samme, men finnes det rimelige gode Pc'er gjør jo ikke det noe ;)

Noen forslag? ;)

  • 1 month later...
Skrevet

Kjøp deg mac.

Regner med at hvis du går media, bruker dere mac.. da er du jo vandt med det fra før av!

Mac er bra, jeg har ikke brukt vanlig pc siden!

-et er at de er hakket dyrere :cool:

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg har en acer-maskin og er veldig fornøyd :brr: Hatt den i ett år nå. Min er i aspire 5670-serien og kostet ca. 10000, men du finner dem jo i alle varianter, da. Anbefales! Ikke noe trøbbel med min ennå i alle fall.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Oi, helt glemt denne tråden jeg :wub:

Fikk en fin fin Acer til jul som jeg er kjempe fornøyd med ;)

Skrevet
Hva heter den? Har du Vista på den? Har hørt at Vista er så treigt hvis man skal redigere bilder og sånne ting...

Den jeg fikk heter 5610z eller noe i den duren :lol: Har ikke redigert noen bilder på den enda, så vet ikke om den er treig eller ei. Til nå har det fungert supert og kjørt mange program på den iallefall:)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Acer ruler :lol: hehe. Jeg er kjempefornøyd med min.

Jeg må få installert Vista jeg også, gitt. Har det, men har ikke orket å ta backup av dataen ennå..

Skrevet
Den jeg fikk heter 5610z eller noe i den duren :lol: Har ikke redigert noen bilder på den enda, så vet ikke om den er treig eller ei. Til nå har det fungert supert og kjørt mange program på den iallefall:)

hehe, jeg sitter på en lik maskin i skrivende stund. En lånemaskin riktignok, jeg har nemlig levert inn min egne acer, og mormor og morfar sin på reparasjon. *arg*

  • 1 month later...
Skrevet

Har en Acer Aspire med Vista og den fungere utmerket til å redigere bilder ,filmer osv. Aldri vært noe tull med den til nå og den reagere rask selv om jeg har opp mange programmer på en gang osv :wub:

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
    • Jeg ønsker å gjerde inn tomta. Hvordan gjør jeg det når jeg ikke er handyman og trenger hjelp til det? Er det best å gjerde inn hele tomta eller ikke? Hva har dere gjort?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...