Gå til innhold
Hundesonen.no

Cavalieren Lady!


Baby

Recommended Posts

Skrevet

Lady er mammas Cavaliertispe, men hun er liksom på en måte min og.. :)

Har vært på kurs med henne fra hun var valp da, og jeg passer henne ganske mye. :wink:

Utennavn.jpg

mus053.jpg

masserart012.jpg

HPIM2223.jpg

HPIM2216.jpg

27Januar005.jpg

26April009.jpg

26April003.jpg

22Juni001.jpg

13Juli025.jpg

9Juli018.jpg

3.jpg

2Mars010.jpg

1024.jpg

Snøklomper sa du?

IM001402.jpg

IM001401.jpg

Skrevet
Snillere hund finnes ikke. ;)

Hun er så fin at. :wink:

Du får se henne på Matchshow da. :)

Hihi, det er hun helt sikkert ;)

Gleder meg til match/valpe-showet ;) Skal du stille alle dine?

Skrevet

Hihi, det er hun helt sikkert ;)

Gleder meg til match/valpe-showet ;) Skal du stille alle dine?

Ja, skal stille alle 3. ;)

Skrevet

Kult ;) Kanskje Oscar og LiLi skal gå mot hverandre da!

tja, man vet jo aldri... ;)

Vi får sørge for å få våre hunder til å bli BIR da. ;)

Hvilken gruppe hører Papilon under forresten? :oops:

Kan liksom bare Cavalieren jeg... :oops:

Skrevet

tja, man vet jo aldri... ;)

Vi får sørge for å få våre hunder til å bli BIR da. ;)

Hvilken gruppe hører Papilon under forresten? :oops:

Kan liksom bare Cavalieren jeg... :oops:

Hihi ;) Papillon er gruppe 9! BIR må vi ha vettu ;) hehe.. Neida, men regner med at det ikke er så mange papilloner der. Og hvis det er bare LiLi, så er jo sjansen ganske stor for at hun vinner BIR :P Men hvem vet, kan jo hende det kommer noen andre også!

Skrevet

Håper det kommer fler egentlig da :) Kjipt om det bare er henne liksom, men men.. Men det er vel ikke BIG der? man går rett til BIS, ikke sant?

Skrevet
Jo, det er BIG også. :) Var det sist iallefall.  :wink:  

Zico ble BIM da.  ;)

Ja, ok.. Men er det utstilling også? Ikke bare valpeshow og matchshow? Synes å huske at det bare var BIS jeg skjønner du. Det var i alle fall bare en papillon med sist, og hun er ferdig med valpeshow nå.

Skrevet

Nei, er bare Valpeshow og Matchshow.

Ei jeg kjenner stilte Dalmentiner sist da, hun var den eneste Dalmantineren og den eneste i sin gruppe. Kjempekult da.. :) Jaja, hun kom jo med i BIS. ;)

Skrevet

Hehe :) Ja da så.. Da er det ikke så sikkert at vi skal gå mot hverandre nei ;) Tenkte man gikk rett til BIS jeg skjønner du..

Skrevet
Men man vet jo aldri.  :)  Er jo ikke sikkert det er så mange av verken Papilon eller Cavalier da.  :wink:

Neida ;) hehe.. LiLi har aldri fått noen plasseringer etter BIR før, så det hadde vært dritkult ;)

Skrevet

Har stilt henne 4 ganger, og hun har fått BIR på 3 av dem ;) (Og det har alltid vært andre valper med altså). Sist var det hele 8 valper med! Og flertallet av dem var i 6-9-månedersklassen, mens LiLi var i 4-6, likevel slo hun dem ;) Weeeeeeee ;) *stolt av jenta si* (Ikke at utstillingsresultater er det som teller altså, men det er jo gøy når det går bra og da!) :)

  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...