Gå til innhold
Hundesonen.no

Katt angrepet med syre!


puddellover

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ikke lyst til å se på linken (blir så forbannet av slike bilder og jeg orker ikke få dagen min ødelagt av idioter..ignorance is bliss), men kan noen fortelle meg hvor det skjedde?

  • 2 months later...
Skrevet

Dette var jo helt grusomt :lol:

Kan nesten ikke fatte at det er mulig, men har desverre hørt om mange liknende saker der folk har gjort forferdelige ting mot katter- foreksempel tømt på lightervæske og tent på, eller klippet av ører.

Heldigvis finnes det dyrevernlover, slik at folk som blir tatt kan bli straffet. Men for å være helt ærlig så tror jeg det blir vanskelig å finne igjen den som angrep stakkars Solskjaer...

Det eneste som trøster meg litt er at Solskjaer har en familie som gir ham kjærlighet og at han har fått behandling hos dyrlege.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Er folk helt sinnsyke!? Stakkars katter! hvorfor skjer sånne ting nesten alltid med katter ?

Katter blir slått, sparket ihæl, kasetet osv osv.. jaa. alt:O! det er ille

Syntes man skal sette en stopper for det, men det er jo vanskelig.

jaja, sinnsyke folk.

  • 4 weeks later...
Skrevet
Er folk helt sinnsyke!? Stakkars katter! hvorfor skjer sånne ting nesten alltid med katter ?

Katter blir slått, sparket ihæl, kasetet osv osv.. jaa. alt:O! det er ille

Syntes man skal sette en stopper for det, men det er jo vanskelig.

jaja, sinnsyke folk.

Grunnen til at det er som oftest katter, må være for di går løse rundt omkring. Veldig lett "bytte" for en gjeng med tullinger, som synes at sånt er tøft. Hundene har jo opprinelig båndtvang, slik at andre folk må inn på andres eiendommer visst de får lyst til å plage andre dyr.

Stakkars, stakkars pusekatt :closedeyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...