Gå til innhold
Hundesonen.no

Emil og jeg


Cat_67

Recommended Posts

Skrevet

Skulle bare si hei til alle, og presentere oss!

"Vi" er Emil og Cathrine. Emil er en engelsk springer spaniel på litt over to år. Vi er aktive med litt av hvert: Lydighet (håper å kunne konkurrere litt), blodspor, kløving og friluftsliv. Når Emil får utviklet seg litt mer vil det sikkert bli tid til litt utstilling også. Mannen i huset har funnet ut at han vil jakte litt, så kanskje kan vi få fram en jeger i Emil. Han blir nok ingen jaktprøve hund, for vi har gått mye blodspor, men vi får se. Han er en lystapportør, og et skikkelig arbeidsjern med god utholdenhet og godt humør. Emil er min første egne hund, vi syntes ungene måtte bli passe store før vi kunne ta på oss arbeidet det er å ha en hund.

Skrevet

Å, så moro med flere springereiere! :icon_fun:

Tror jeg har stilt i samme klasse som dere på noen utstillinger i sommer, med mindre jeg blander helt her nå. Om det er dere, må jeg si at Emil er utrolig fin :P

Uansett: velkommen til forumet, og håper du vil trives her!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Takk for hyggelig velkomst! Jo, det er ikke umulig at vi har vært på både FBK og et par utstillinger i sommer :) Jeg har nok tenkt til å stille Emil mer på utstilling, men som kommentaren var på sist utstilling, da han var 2 år og en måned - han er litt lett i kroppen ennå for åpen klasse. Det er klart at en som fortsatt er ung i kroppen ikke når helt opp mot de som er 4-5 år og fullt utviklet. Litt moro for tiden likevel, for folk som ser ham en gang i mellom sier han legger seg ut litt mer for hver gang de ser ham. Han har vært veldig lett i kroppen hele tiden, jeg har ikke stresset med å få ham tyngre, for muskler kommer etter hvert med riktig trening, tid og vekst. Jeg har ikke så store forventninger før han er ett til to år eldre, men han har jo et par CK, da :icon_fun:

For tiden er det kløving som står på programmet, og det blir det brystmuskler av. Dessuten går vi på konkurransekurs i lydighet. Veldig bra kurs for oss med konkurransenerver nok til å psyke ut hunden, he, he.

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...