Gå til innhold
Hundesonen.no

2 valper


~katrine~

Recommended Posts

vi har for tiden to 4 mnd gamle valper hjemme (søstre) siden svigers er på sykehus..

nå har det seg sånn at vår Eija nesten er helt stueren og gjør nesten aldri fra seg inne.

MEN nå når vi har Bella (som nekter å gjøre fra seg ute) så gjør Eija også fra seg inne. :P

svigers har innrømmet at de har vært for slapp å ta henne ut og sånn.

men hvordan skal jeg gjøre det?

hvis jeg tar begge ut samtidig så blir det ikke tid til tissing,kun lek :rolleyes:

Hvis jeg tar kun en av dem ut så blir det bare tid til hyling (de vil være sammen)

Bella er vant til å gjøre fra seg på avis.

har prøvd å ta avisa ut, men da ødelegger Eija den,eller så blåser den bort..

Noen som har/hatt to valper samtidig? hvordan gjorde/gjør dere det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

om dere er 2 personer så kan dere jo i begynnelsen gå ut begge to samtidig med vær deres hund. Så kan dere vente til begge har tisset, og derretter får de leke.. atlså ingen lek før de har tisset.. etterhvert så kanskje de skjønner også når du kun tar dem ut aleine at de MÅ tisse for å få kunne leke med hverandre..

i alle fall finne på ett eller annet slik at de skjønner at for å leke så må de ha tisset først :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruk et gammelt håndkled eller et eller annet som du bare kan gnu i tissedammene deres som havner på gulvet. Ta filla med ut og legg noen steiner oppå slik at den ikke blåser bort. Ta valpene med deg i bånd bort til tisseplassen, og ikke la de leke og ha det kult - men stå der og vær "kjedelig" til de kommer på at de måtte tisse igjen. Kunne det vært en idè?

Har du valpegård? Du kunne jo satt opp en valpegård en plass i huset hvor du plasserer den ene når du ikke orker å ta med begge ut for eksempel. Ja det blir nok litt hyling i begynnelsen, men de må jo lære å være alene og ha det litt kjedelig innimellom også. Du er IKKE slem om du setter en valp i bur/binge mens du går ut for lufte den andre!

Du har vel litt å sette fingrene i du nå? :P To valper og unger på siden av det igjen? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruk et gammelt håndkled eller et eller annet som du bare kan gnu i tissedammene deres som havner på gulvet. Ta filla med ut og legg noen steiner oppå slik at den ikke blåser bort. Ta valpene med deg i bånd bort til tisseplassen, og ikke la de leke og ha det kult - men stå der og vær "kjedelig" til de kommer på at de måtte tisse igjen. Kunne det vært en idè?

Har du valpegård? Du kunne jo satt opp en valpegård en plass i huset hvor du plasserer den ene når du ikke orker å ta med begge ut for eksempel. Ja det blir nok litt hyling i begynnelsen, men de må jo lære å være alene og ha det litt kjedelig innimellom også. Du er IKKE slem om du setter en valp i bur/binge mens du går ut for lufte den andre!

Du har vel litt å sette fingrene i du nå? :P To valper og unger på siden av det igjen? :P

har ikke valpegård.

men det med håndkledet kan jo være en ide,den klarer vel ikke Eija å tygge i stykker..?

så får jeg bare sette den ene i bur mens den andre skal tisse..

Det dumme er jo at Bella ikke er vant til bur heller..

har nok å ta tak i ja,holder på å bli tullete :P

og på tirsdagen bærer det avgårde på hundeklubb med begge to :rolleyes:

Har du bånd på dem? Det vil nok hjelpe det og.

mener du inne?

har de ikke i bånd inne,da hadde de klikket rabiat

men de er avsperret på kjøkkenet frem til ungene legger seg om kvelden

*Dobbelpost, mod Nina*

om dere er 2 personer så kan dere jo i begynnelsen gå ut begge to samtidig med vær deres hund. Så kan dere vente til begge har tisset, og derretter får de leke.. atlså ingen lek før de har tisset.. etterhvert så kanskje de skjønner også når du kun tar dem ut aleine at de MÅ tisse for å få kunne leke med hverandre..

i alle fall finne på ett eller annet slik at de skjønner at for å leke så må de ha tisset først :P

det kunne vi ha gjort om vi ikke hadde hatt to unger som må passes på :P

Anniken!

det hjalp!

dette gjorde jeg;

hadde begge hundene ute i en halvtimes tid..de bare lekte.

når jeg tok de inn igjen tisset Bella på gulvet.

jeg tok da et håndkle og klisset inn tisset :rolleyes: ,

og la den på altanen.

slapp de ut igjen (begge to) etter litt soving,og da tisset hun ute etter å ha sniffet på håndkledet!

håper det fortsetter sånn,så kan jeg skryte til svigers at jeg har fått Bella stueren :P

er iallefall et stort fremskritt siden hun har vært ute utallige ganger uten å tisse :P

har forresten ikke avis inne lengre slik at hun skal forstå at det ikke skal tisses der :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...