Gå til innhold
Hundesonen.no

Alene hjemme


MariaN

Recommended Posts

Skrevet

Hva er din mening om hunder som er hjemme en arbeidsdag (8-16).

Er det bra for hunden? Tar hunden skade av det?

Hva mener du er 'rett' maxtid for å være alene hjemme?

Skrevet

En hund er jo flokkdyr, men så lenge den har blitt vant til det på riktig måte så er det ike noe problem at den er hjemme fra 8-16. Jeg veit av erfaring at om hunden min er luftet godt på morgenen så kan den i nødstilfeller på jobb være hjemme i opp til 10-12 timer. I ekstreme nødstilfeller (skulle jeg havne på sykehus f.eks) så kanskje mer også.

Hvor lenge den takler å være hjemme er veldig individuelt. Du veit jo hvor lenge den greier å holde seg fra kvelden til du må ut om morran. Her kan jeg komme hjem fra trening i ni-tida, så først lufte igjen i tolv-tida dagen etter om vi ligger lenge.

Skrevet

Så lenge hunden er vant til og ikke har noen problemer med å være alene såppass lenge ser jeg ingenting galt i det. Men jeg kunne for eksempel ikke satt MIN hund alene i 9 timer, da hadde hun sikkert tiltet etter 3. Hadde hun derimot vært vant til å være lenge alene og jeg hadde visst at hun slappet av og ikke hadde det vondt med seg selv på noe vis ville jeg ikke tenkt noe særlig over det.

Skrevet

Den ligger hjemme i 9,5 timer. Jeg liker det ikke, men hunden takler det fint. Har webcam så jeg ser hva hunden driver med når jeg ikke er hjemme og jeg må si den er flink til å slappe av. I helgene liker jeg å sove til jeg våkner av meg selv. Da kan det fort bli 12+ timer som hunden ikke får tur. Den kan vekke meg hvis den vil, men det virker som om den også liker å dra seg om morgenen :-)

Skrevet

Hunden min er alene i maks 7 timer i strekk. Jeg har en fritime hver dag utenom onsdag, så da stikker jeg av og til hjemom for å lufte og sånn, men ellers er han alene i 7 timer. Kaizer ser ut til å takle det fint, jeg skal snart sette opp webkamera for å se hva han driver med mens jeg er hjemme, men jeg har en sterk mistanke om at han sover, siden han alltid ligger i senga når jeg kommer og ser ut som en Tornerose. :P Å være alene en vanlig arbeidsdag går sikkert bra det, men jeg vil i alle fall ikke la min hund være alene lenger enn det, selv om mange hunder sikkert takler det fint.

Skrevet

Zelda er hjemme alene fra 08.15-13.10/14.00

Det klarer hun finfint og da slipper jeg henne ut i hagen men hun må som oftest ikke på do da,siden vi slipper henne ut på morran og hun spiser lite, så hvis hun ikke gidder å spise på morran(vi lar kun maten stå en halvtime) så har hun ikke tilgang på annet enn vann før i 15.00 tiden.Og da kommer det gjerne ikke mer brunt ut før hun har fått mat i magen.

Når hun er hjemme alene pleier hun å sove eller leke med seg selv.

Når jeg kommer hjem er det virkelig ekte gjensynsglede :P

Skrevet
Et lite spr. Er det vanlig msn web cam dere setter opp?

Bruker ww.com. Man laster ned en liten fnutt og er oppe og går. Kvaliteten er 'så der' men rekker til mitt bruk.

Skrevet

Her er også hunden hjemme alene en hel arbeidsdag... 8.5 time. Noen dager vil eldste jenta hjem istedet for å være på sfo, og da får hunden ut på verandaen i ett tida. Men som regel er han alene fra 7 til 15.30.

Han bruker ca 8 av de timene på å ligge rett ut på rygg, med labbene i været og snorke :rolleyes:

Skrevet
Hva er din mening om hunder som er hjemme en arbeidsdag (8-16).

Er det bra for hunden? Tar hunden skade av det?

Hva mener du er 'rett' maxtid for å være alene hjemme?

Folk som jobber må kunne ha hund de også ,ingen problem. Bør tilvennes dog. Jobber selv 11-12 timers skift (natt) og dette er ingen problem, nå i det siste har jeg riktignok jobbet nære hjemme og min jobb tillater meg til å ta en liten tur innom for å se om alt er OK hvis det skulle være noe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...