Gå til innhold
Hundesonen.no

Pet Fashion Week


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Loke falt helt for påfugldrakten. Jeg har lovt han at han kan få den til jul om han er snill gutt, men jeg håper egentlig han glemmer hele greia innen den tid :whistle:

Skrevet

Hvis ikke pelsen og jeg kan ha like kjoler, så kan det være det samme med hele sosietetslivet. Pføy!

Skrevet

Vel... Hvis hundene er ordelig sosialisert og vant til lyder og lys så synes jeg vel egentlig ikke SYND på hundene.. Jeg tror vel egentlig ikke at det leid så mye...

Men hva jeg synes om koleksjonen er noe annet :whistle:

Skrevet

Dekkenet som dobermannen hadde på seg var jo fint,og så behagelig ut også. Men resten kan jeg styre min begeistring for.

Skrevet

Prada har vært mannekeng for første gang i sitt liv i dag. Hun er nå 6 mnd, og tok det hele som den største naturlighet.

(Bilder i bloggen for dere som vil se.)

Skrevet

Jeg lurer litt på hvorfor flesteparten av hundene ikke får gå selv jeg. Kan hende det bare var til bildet da..

Skrevet
Vel, hadde de små hundene gått selv så hadde de "forsvunnet", og meningen blitt borte.

Jeg syns ikke de var mer synlige enn et tilbehør på de bildene hvertfall... Men smak og behag.

Skrevet
Jeg syns ikke de var mer synlige enn et tilbehør på de bildene hvertfall... Men smak og behag.

Nå var det akkurat det de var da, tilbehør.

Skrevet

Nå er jo dette et moteshow som sikkert er laget med et formål for øye: Å skape oppmerksomhet rundt en bransjemesse, som selger alt fra hundehalsbånd til alt mulig nødvendig og unødvendig utstyr til firbeinte til innkjøpere. Så hundene er neppe "motetilbehør", slik de er på moteshow som retter seg mot tobeint mote.

Og akkurat som slike høyprofilerte moteshow som Paris og Milano og New York og London viser under sine moteuker har SVÆRT lite til felles med klærne folk flest ifører seg, men kan fungere som inspirasjon på "stiler" og detaljer, så er vel denne hundegreia her akkurat det samme - en showgreie som skaper gode fotomuligheter.

En motevisning for Eurosko eller Cubus eller H&M er VELDIG kjedelig å fotografere, i forhold til en visning av Jean Paul Gaultier, ikke sant? Selv om selv de trauste kjedene prøver å "rocke" opp visninger og bilder gjennom ganske sterk styling til tider... Men hvor de brukandes klærne er, vet man jo. Hvem ville giddet å ta bilder av vettuge seler og halsbånd - og sette dem på trykk? Right.

Så jeg gidder ikke hisse meg veldig mye opp over dette, akkurat som jeg ikke helt kjøper påstandene om at dagens motebransje med tynne modeller skaper anoreksi - en sykdom som var "oppfunnet" lenge før moteblader, ja, fotografiet sjøl. Det er som vanlig menneskene selv, og hvordan vi ser på hverandre - eller dyrene vi har - som er skurken. Så lenge noen føler behov for å dikke og dulle med hundene sine, så vil noen levere til dem - men behovet er nok der i utgangspunktet, og har vært der i århundrer, årtusener... bare les hundehistorikken som Liv Emma Thorsen skrev, "Hund - fornuft og følelser". I gamle dager bestilte rikingene spinndyre portrettmalerier av hundene sine! Og hvorfor BLE egentlig endel av de små hunderasene "oppfunnet", jo - for å være kjæledyr for folk som trengte dem...

Skrevet
Og akkurat som slike høyprofilerte moteshow som Paris og Milano og New York og London viser under sine moteuker har SVÆRT lite til felles med klærne folk flest ifører seg, men kan fungere som inspirasjon på "stiler" og detaljer, så er vel denne hundegreia her akkurat det samme - en showgreie som skaper gode fotomuligheter.

En motevisning for Eurosko eller Cubus eller H&M er VELDIG kjedelig å fotografere, i forhold til en visning av Jean Paul Gaultier, ikke sant? Selv om selv de trauste kjedene prøver å "rocke" opp visninger og bilder gjennom ganske sterk styling til tider... Men hvor de brukandes klærne er, vet man jo. Hvem ville giddet å ta bilder av vettuge seler og halsbånd - og sette dem på trykk? Right.

Du har et poeng der ja! :P

Skrevet

Var det bare meg, eller hadde en av hundene øredobber? (ikke ekte da...)

Det første var bare tull. UFF!

Det i bloggen til Wulfi(?) derimot, var helt annerledes;) Det likte jeg.

I de første syntes jo ikke hundene :P

Skrevet
Nå var det akkurat det de var da, tilbehør.

Aha, jeg trodde det var Pet Fashion= Dvs hundemote. Ikke pets as assecories. :P Ikke det at det spiller så stor rolle altså. :P

Skrevet
Noe av det var helt greit. Men mye av det var mange mil over grensen!

Slik tenker jeg og :P

Skrevet

Altså... visninger ER overdrevne, sånn er det bare. Enten det er for to- eller firbeinte. Vært på en motevisning noen gang? Gjett når fotografene knipser villest... det er når klærne er villest. Kommer det litt mannemoter med normale dressjakker og denslags, så gidder ingen engang ta et bilde. Show er show - greia er jo hva man gjør i hverdagen. Og iallfall jeg, som bor midt i storbyen, ser fint lite av overpåkledte småhunder som ikke får gå selv. Men så ser jeg heller ikke mange folk kledd slik heller:

http://www.telegraph.co.uk/fashion/graphic.../efparis125.jpg

http://www.webdelamoda.com/wp-content/uplo...er%20Foto10.jpg

http://www.telegraph.co.uk/fashion/graphic...ueen/queen1.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...