Gå til innhold
Hundesonen.no

Pet Fashion Week


Mari

Recommended Posts

Nå er jo dette et moteshow som sikkert er laget med et formål for øye: Å skape oppmerksomhet rundt en bransjemesse, som selger alt fra hundehalsbånd til alt mulig nødvendig og unødvendig utstyr til firbeinte til innkjøpere. Så hundene er neppe "motetilbehør", slik de er på moteshow som retter seg mot tobeint mote.

Og akkurat som slike høyprofilerte moteshow som Paris og Milano og New York og London viser under sine moteuker har SVÆRT lite til felles med klærne folk flest ifører seg, men kan fungere som inspirasjon på "stiler" og detaljer, så er vel denne hundegreia her akkurat det samme - en showgreie som skaper gode fotomuligheter.

En motevisning for Eurosko eller Cubus eller H&M er VELDIG kjedelig å fotografere, i forhold til en visning av Jean Paul Gaultier, ikke sant? Selv om selv de trauste kjedene prøver å "rocke" opp visninger og bilder gjennom ganske sterk styling til tider... Men hvor de brukandes klærne er, vet man jo. Hvem ville giddet å ta bilder av vettuge seler og halsbånd - og sette dem på trykk? Right.

Så jeg gidder ikke hisse meg veldig mye opp over dette, akkurat som jeg ikke helt kjøper påstandene om at dagens motebransje med tynne modeller skaper anoreksi - en sykdom som var "oppfunnet" lenge før moteblader, ja, fotografiet sjøl. Det er som vanlig menneskene selv, og hvordan vi ser på hverandre - eller dyrene vi har - som er skurken. Så lenge noen føler behov for å dikke og dulle med hundene sine, så vil noen levere til dem - men behovet er nok der i utgangspunktet, og har vært der i århundrer, årtusener... bare les hundehistorikken som Liv Emma Thorsen skrev, "Hund - fornuft og følelser". I gamle dager bestilte rikingene spinndyre portrettmalerier av hundene sine! Og hvorfor BLE egentlig endel av de små hunderasene "oppfunnet", jo - for å være kjæledyr for folk som trengte dem...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og akkurat som slike høyprofilerte moteshow som Paris og Milano og New York og London viser under sine moteuker har SVÆRT lite til felles med klærne folk flest ifører seg, men kan fungere som inspirasjon på "stiler" og detaljer, så er vel denne hundegreia her akkurat det samme - en showgreie som skaper gode fotomuligheter.

En motevisning for Eurosko eller Cubus eller H&M er VELDIG kjedelig å fotografere, i forhold til en visning av Jean Paul Gaultier, ikke sant? Selv om selv de trauste kjedene prøver å "rocke" opp visninger og bilder gjennom ganske sterk styling til tider... Men hvor de brukandes klærne er, vet man jo. Hvem ville giddet å ta bilder av vettuge seler og halsbånd - og sette dem på trykk? Right.

Du har et poeng der ja! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså... visninger ER overdrevne, sånn er det bare. Enten det er for to- eller firbeinte. Vært på en motevisning noen gang? Gjett når fotografene knipser villest... det er når klærne er villest. Kommer det litt mannemoter med normale dressjakker og denslags, så gidder ingen engang ta et bilde. Show er show - greia er jo hva man gjør i hverdagen. Og iallfall jeg, som bor midt i storbyen, ser fint lite av overpåkledte småhunder som ikke får gå selv. Men så ser jeg heller ikke mange folk kledd slik heller:

http://www.telegraph.co.uk/fashion/graphic.../efparis125.jpg

http://www.webdelamoda.com/wp-content/uplo...er%20Foto10.jpg

http://www.telegraph.co.uk/fashion/graphic...ueen/queen1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...