Gå til innhold
Hundesonen.no

Liten vakker kattunge funnet


Turnip

Recommended Posts

I dag så var det et par som kom med en liten kattunge og satt den utenfor kattepensjonatet på gården vår, heldigvis så moren min det og gikk bort, de tok katten opp igjen og fortalte at den var funnet på søplefyllingen (Bølstad miljøstasjon) og at den hadde vært der litt, men de sa den ikke ville klare seg der pga store maskiner som kunne kom til å knuse den stakkars lille kattungen. Så vi tok selvfølgelig katten til oss, den var tynn, utrolig hengiven og elsker kos og selvfølgelig utrolig sulten. Vi tipper den ikke har noe hjem da den ikke er mer enn 7-8 uker gammel og var tynn, men mulig den har rotet seg bort. Det er flere voksne villkatter på denne søplefyllingen. Men denne var da tam...

Den er en hannkatt, sort med hvit i annsiktet, ser ut som den vil bli semihåret (ikke langhåret eller korthåret, men midt i mellom) Ser frisk ut i den forfatning at den har nok trasket ute litt.

Men noen som vet om noen som har mistet lille kattungen sin? (vi tviler litt da den faktisk er for ung til å ferdes ute alene)

Eller er det noen som ønsker seg en liten hjerteknuser? Vi kommer til å ringe rundt til forskjellige omplasseringer, men vi beholder den hvis vi ikke finner et godt hjem til den.

La dette ut her sånn i tilfelle det kunne være til nytte for noen...

Det er trist at sånne ting skjer... at folk bare etterlater seg kattunger, vi vet ikke om den var alene, kanskje den også hadde søsken som også ble ettrelatt? Det vet vi ikke... men denne lille karen fortjener en bedre start på livet da han er utrolig hengiven og ekstremt utsultet på kos og oppmerksomhet...

Dette er forresten i Follo, midt mellom Ås og Vinterbro der Follo kattepensjonat holder til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kommer til å beholde den vi... ;) Den har fått en tøff start på livet, og vi klarer faktisk ikke å la den gå da vi er redd for at den ikk skal få et godt permanent liv... er ikke noe særlig å ende på omplassering etter endelig å ha funnet menneser og mat... Så den blir hos oss, men vi kommer til å henge opp lapper tilfelle noen savner lille gutten. Så nå står navnvalg for tur. Noe med betydning siden han har hatt en tøff start og får en ny fin start på et rikt katteliv. Ikke lett det der med navn ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med Trym? Eller er jeg den eeeneste her i verden som synes det er kult?

Det er jo et vikingnavn da, det kan symbolisere at han er en skikkelig tøffing ;)

Må bare nevne det kuleste kattenavnet jeg vet om, nemlig Desmon Tutu. (Den svarte katten med hvit "krage" onkelen min eier.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En som jobber på gården vår hadde visst lyst på kattungen, de eier en stor gård i Follo, han måtte høre litt med kona og sånt, men hvis han ikke tra han, så blir han hos oss.

Navnet ble forresten Snorre. Etter den første katten vi fikk for mange år siden, som bare flyttet inn hos oss, akurat som denne... :twitch:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi var egentlig innstilt på å beholde lille Snorre, men så fikk vi vite sent i går kveld at han mannen ville ha han... Der blir han boende sammen en familie på en gård her på Langhus. Vi kommer til å passe han i ferier i kattepensjonatet og ser frem til å følge han videre.

Litt trist er det, da vi ble glad i lille kattungen... Men godt at noen katter som er forlatt ute får et fint hjem videre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...