Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeoppdretter og listetopp avviser rasistanklager


aikonia

Recommended Posts

http://www.glomdalen.no/valg/valg_asnes/article2980044.ece

Dersom noen hadde skrevet innlegg under mitt navn på en gruppe som no.alt.hunder så hadde jeg medt fra til abuse og politiet. Og det er rart da, at damen som var så aktiv på newsforaet og daglig hadde flere innlegg der inne ikke tidligere reagerte, det finner jeg litt merkverdig da. Men klabert, hadde vel ikke sagt det jeg heller, i et valg at jeg var rasist.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil iallefall si at hvis man vil ta klart avstand fra rasisme så velger man et annet parti.

Skriver under på den, gitt. Demokratene bygger veldig mye av politikken sin på forskjellsbehandling av mennesker avhengig av hudfarge og opprinnelse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun ønsket ikke å selge oss en hund selv om min mann har lang erfraing fra rasen. det var snakk om en gang i fremtiden og svaret vi fikk var at vi er utlendinger og at hun ikke selhger til utlendinger! :twitch:

Vel, det er jo denne damen i et nøtteskall...

Er det bare jeg som husker flere av innleggene som hun SELV har skrevet om å selge valp til utlendinger?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, det er jo denne damen i et nøtteskall...

Er det bare jeg som husker flere av innleggene som hun SELV har skrevet om å selge valp til utlendinger?

Jeg har ikke vært her inne når hun har vært her, men jeg var et kort øyeblikk inne på forumet hennes og der leste jeg gjennom de fleste innlegg som lå der, og det var mange rasistiske innlegg der og sterke meninger om våre nye landsmenn, som hun kaller dem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...