Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillings 29.12 og 30.12


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

29.12 og 30.12 arrangerer Norsk dobberman klubb og norsk rottweiler klubb utstilling står det på nkks sin termin liste.. Bare jeg som reagerer på det :) ? Det må vel være feil??

Så at i 2008 arrangerer dem utstilling 27.12.08...

  • Svar 191
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
29.12 og 30.12 arrangerer Norsk dobberman klubb og norsk rottweiler klubb utstilling står det på nkks sin termin liste.. Bare jeg som reagerer på det :P ? Det må vel være feil??

Så at i 2008 arrangerer dem utstilling 27.12.08...

Nope, ingen feil.

Samboer'n er innleid av begge klubber som plassjef. Synes det skal bli koselig, jeg da... Med en romjuls- utstilling! De fleste har jo fri uansett- og kan faktisk ikke tenke meg noe mer soialt eller hyggelig enn å tilbringe en dag eller to på utstilling i ferien :) De som skal ha stands snakket visst om å jule-pynte litt osv :P

Skrevet

Helt strålende det vel? :) I år har Saeta valper på den tiden og Villa er nedrøytet innen da, så jeg har ingen å stille selv, men kan godt hende jeg tar meg en tur og ser på ja :P

Skrevet

Hadde vært kjempekoselig å stille på romjulsutstilling, men kommer litt an på hvor den avholdes. Vet forresten noen om det kanskje er valpeshow i tillegg?

Skrevet

Så bra, det er jo ikke langt i det hele tatt!

Jeg håper på valpeshow, jeg har på den tiden nemlig en liten frøken som fyller 4 måneder i midten av desember. Hadde vært moro med et valpeshow før 2007 er over :)

Skrevet

Utstillingen var egentlig tenkt i slutten av Oktober, men kolliderte med et annet arrangement i letohallen. Derfor prøvde de seg på "prosjekt- romjul" - Blir det stor opplsuttning blir det muligens tradisjon?

Blir det valpeshow (hvilket jeg mener det skulle være)

Kan t.o.m de små valpene som ligger i kassa her nå være med! De er da 4 mnd og 2 dager gamle :)

Skrevet
Utstillingen var egentlig tenkt i slutten av Oktober, men kolliderte med et annet arrangement i letohallen. Derfor prøvde de seg på "prosjekt- romjul" - Blir det stor opplsuttning blir det muligens tradisjon?

Blir det valpeshow (hvilket jeg mener det skulle være)

Kan t.o.m de små valpene som ligger i kassa her nå være med! De er da 4 mnd og 2 dager gamle :P

Så stilig, da må jeg se på! Har jo fulgt überspent med på tråden om unnfangelse osv., så da må jeg jo følge med videre også :P

Skrevet

Det hørtes jo koselig ut da! Tror nok ikke jeg kan komme, siden jeg er på Beitostølen da. Men det hadde vært gøy om de gjorde litt ut av det (litt jule/nyttår stemmning liksom) :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

Dere ringrever som kan dette - vet dere noe om hvilke dommere de har tenkt å dra ut av godstolen midt i julen til disse to utstillingene ? Jeg finner ingen annonnser noen steder,og gidder ikke trekke hund og bil over fjellet for en som kun vet at en hund skal ha 4 ben, ører og hale lixom.... :wub::wub:

Skrevet

Jeg satser på å komme med min rottweiler hannhund, vis jeg får noen til å kjøre meg eller at noen han plass til en i biler *hint, hint* :)

Skrevet

Jeg skal se an tannstilling(har mine tvil), men retter det seg skal jeg stille for første gang i jr?! Men har veldig lyst til å komme å se på, om jeg ikke skal stille selv da.

Skrevet

Jeg kommer rimelig sikkert med en silky terrier tispe og kanskje en chihuahua tispe og muligens en dalmatiner hannhund! (det visste du ikke det Guro) Hvordan jeg skal klare å stille alle er en annen sak men forhåpentligvis stiller kusinen min sin egne hund og jeg prioriterer dalmisen :)

Skrevet
Dere ringrever som kan dette - vet dere noe om hvilke dommere de har tenkt å dra ut av godstolen midt i julen til disse to utstillingene ? Jeg finner ingen annonnser noen steder,og gidder ikke trekke hund og bil over fjellet for en som kun vet at en hund skal ha 4 ben, ører og hale lixom.... :);)

OM jeg kan defineres som en ringrev kan jeg svare at heller ikke vi ringrever vet enda. :rolleyes:

Jobber med å finne det ut.

Skrevet

Jeg synes det skal bli spennende å se et slikt arrangement, jeg. Hvor mange utstillere som kommer og om de kommer til å lage en litt annerledes "ramme" om det, osv. Det tidspunktet ER litt spesielt (uvant) for oss, ja.

Ang. dommere så antar og tror jeg vel at de fleste av dem (som "oss andre dødelige") ser på rom-Jula som ganske "normale" dager i hverdagen.

Stappmette, og nærmest lei av godteri og fet mat - ja, absolutt. Men det er jo vanlige arbeidsdager i rom-Jula også, så hvorfor ikke et par utstillinger?

Hvis det er sånn nogenlunde interessante dommere og det ikke kolliderer med evt. valpefødsel her hjemme, så ser jeg ingen grunn for å sitte hjemme og spise ennå mere godteri - så da blir det utstilling på oss, ja!

Susanne

Skrevet

Det er jo kjempekosli med litt andre ting enn godteri og fet mat spising i romjula da! Skal se an hvordan det går i Konsberg, og da tenker jeg på meg, ikke bikkja. Kanskje jeg skal stille... :)

Skrevet
OM jeg kan defineres som en ringrev kan jeg svare at heller ikke vi ringrever vet enda. :rolleyes:

Jobber med å finne det ut.

Søren og da.....-jeg har skrevet mail til utstillingsansvarlig i Dobermann Klubben, men har ikke fått noe svar enda....-men ok...-han er generelt treeeeg av seg da... :thumbs:

Håper noen finner det ut fort ! Er kjekt å vite om man trenger fri fra jobb for å kjøre akebrett over fjellet..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...