Gå til innhold
Hundesonen.no

Finne billig trimmebord


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tenkt på å selge mitt nåværende trimmebord da det er litt for lavt for meg. Når jeg bruker det så må jeg stå ganske bøyd i ryggen (jeg har jo pittesmå hunder) og da er jeg helt ødelagt etterpå. Bordet er ellers kjempestort og praktisk, dog noe tungt. Men har funnet ut at jeg vil selge det og kjøpe meg et mindre bord med justerbar høyde. Noe a'la dette eller dette.

Men hvor finner jeg et slikt bord til maks 1000 kr? Jeg har tenkt å selge det gamle mitt for 1000 kr (det er billig mht på hvor pent brukt det er og hvor dyrt det er å kjøpe nytt) Mitt er nesten helt likt som dette og det koster ca 2000 kr nytt...Skal kanskje selge det til ei venninne som har noget større hunder enn meg.

Men som sagt, hvor kan jeg finne et mindre bord til en billig penge?

Skrevet

Her sa Wulfi at sånne bord var ustødige...

Hiver meg på denne tråden jeg også (fikk bare ett svar på tilsvarende tråd <_< ). Jeg vil ha et med regulerbar høyde og plass til en liggende beardis. Noen som vet hvor man kan skaffe et billig og bra bord?

Skrevet

Jeg har det siste bordet. Det er GRUSOMT ustødig. Det rister selv om hunden sitter musestille. Terningkast MINUS 6.

Skrevet

Jeg har det bordet du skal selge med hjul og drag, jeg vurderer å selge mitt da det blir alt for stort å drasse rundt med.

jeg har den største str. på bordet, men er usikker på hvor mye jeg skal ta for det. er brukt to ganger ellers bare stått opp i bua. Har hadd det i ca ett år, hvor mye kan jeg ta for det, betalte 2000 for det.

Skrevet

Nå har jeg googlet web'en på kryss og tvers etter trimmebord. Det som ser mest lovende ut er dette:

56_1189069199804_hoved.jpg

Det har høyderegulering (opp til 90 cm) og koster 1600 i den størrelsen jeg må ha, som er minst 90/60 cm bordplate. Det er da ikke så verst pris?

Er det noen som har erfaring med dette bordet?

  • 4 weeks later...
Skrevet

hmm

Akkurat når har jeg ikke bord, men hjemme fungerer fryseren utmerket til stell av hunder(akkurat passe høyt).

På utstillinger så bruker vi burdet eller låner kjentfolks bord, funker det også :icon_redface:

Skrevet

Bruker tegnebordet mitt fra Ikea jeg, det har regulrerbar høyde det også. Legger en dørmatte oppå så de ikke sklir. ;) Fikk det brukt av ei venninne.. Har ikke bil, så å dra på bord til utstillinger er uaktuelt uansett, pleier å låne andres jeg :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...