Gå til innhold
Hundesonen.no

Finne billig trimmebord


Jeampi

Recommended Posts

Jeg har tenkt på å selge mitt nåværende trimmebord da det er litt for lavt for meg. Når jeg bruker det så må jeg stå ganske bøyd i ryggen (jeg har jo pittesmå hunder) og da er jeg helt ødelagt etterpå. Bordet er ellers kjempestort og praktisk, dog noe tungt. Men har funnet ut at jeg vil selge det og kjøpe meg et mindre bord med justerbar høyde. Noe a'la dette eller dette.

Men hvor finner jeg et slikt bord til maks 1000 kr? Jeg har tenkt å selge det gamle mitt for 1000 kr (det er billig mht på hvor pent brukt det er og hvor dyrt det er å kjøpe nytt) Mitt er nesten helt likt som dette og det koster ca 2000 kr nytt...Skal kanskje selge det til ei venninne som har noget større hunder enn meg.

Men som sagt, hvor kan jeg finne et mindre bord til en billig penge?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her sa Wulfi at sånne bord var ustødige...

Hiver meg på denne tråden jeg også (fikk bare ett svar på tilsvarende tråd <_< ). Jeg vil ha et med regulerbar høyde og plass til en liggende beardis. Noen som vet hvor man kan skaffe et billig og bra bord?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har det bordet du skal selge med hjul og drag, jeg vurderer å selge mitt da det blir alt for stort å drasse rundt med.

jeg har den største str. på bordet, men er usikker på hvor mye jeg skal ta for det. er brukt to ganger ellers bare stått opp i bua. Har hadd det i ca ett år, hvor mye kan jeg ta for det, betalte 2000 for det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg googlet web'en på kryss og tvers etter trimmebord. Det som ser mest lovende ut er dette:

56_1189069199804_hoved.jpg

Det har høyderegulering (opp til 90 cm) og koster 1600 i den størrelsen jeg må ha, som er minst 90/60 cm bordplate. Det er da ikke så verst pris?

Er det noen som har erfaring med dette bordet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

hmm

Akkurat når har jeg ikke bord, men hjemme fungerer fryseren utmerket til stell av hunder(akkurat passe høyt).

På utstillinger så bruker vi burdet eller låner kjentfolks bord, funker det også :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...