Gå til innhold
Hundesonen.no

Beagler stjålet på Karmøy


jaktlykke

Recommended Posts

Skrevet
Må si jeg lurer litt på hvordan noen har klart å ta en åtte uker gammel valp, gikk den omkring alene?!

Den kan jo ha vært ute i hagen sammen med moren sin? Ikke vet jeg.

Skrevet

Det var det første som slo meg også, HVEM lar en 8 uker gammel valp gå alene i hagen !?!?

Om valpen er med moren sin eller ei spiller ingen rolle, det er EIEREN som skal passe på hundene sine.

Først forsvinner en voksen Beagle søndag forrige uke, da hadde jeg jo ihvetfall passet ekstra godt på like etter, men her forsvinner det enda en Beagle, denne gangen en VALP tirsdagen etter.

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...