Gå til innhold
Hundesonen.no

Avstandskommandering


mowgli

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har noen gode råd for å få mer piff/fart i avstandskommanderingen?

Han drar seg litt over halvegs opp i sitt og sklir ned igjen i dekk, noe som gjør at vi får en del trekk på det for å si det slik. De gangene han har farten med seg setter hen ikke frambena rett nok opp under seg.

Måten vi har jobbet med dette på er:

1) kaste godbit/kong over hodet - har ikke hjulpet noe

2) plassert belønningen bak hunden - har heller ikke hjulpet noe

3) gått tilbake i treningen - setter seg kjapt og rett når jeg står ved siden av han eller rett foran, men bittelitt avstand så er han "slapp" igjen

4) prøvd å få han rettere opp ved å tråkke rett foran han - han skvetter til siden

Har såvidt begynt å trene litt på ståmomentet, og da ser det ut som om han spretter opp i bedre sitter også - MEN da har han begynt å flytte seg, noe han ikke har gjort før.

Sukk! Skal ikke være enkelt dette. :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Du må øke avstanden med kun 1-2 cm av gangen, trene korte økter, gjerne bruke ball du kaster til hunden og være veldig "med" selv (være aktiv og glad). Belønn kun når hunden gjør det raskt (husk at hvis hunden ikke gjøre det raskt, skal du ikke bare la vær å belønne og fortsette som før. Da må du gå tilbake noen steg!)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...