Gå til innhold
Hundesonen.no

Avstandskommandering


mowgli

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har noen gode råd for å få mer piff/fart i avstandskommanderingen?

Han drar seg litt over halvegs opp i sitt og sklir ned igjen i dekk, noe som gjør at vi får en del trekk på det for å si det slik. De gangene han har farten med seg setter hen ikke frambena rett nok opp under seg.

Måten vi har jobbet med dette på er:

1) kaste godbit/kong over hodet - har ikke hjulpet noe

2) plassert belønningen bak hunden - har heller ikke hjulpet noe

3) gått tilbake i treningen - setter seg kjapt og rett når jeg står ved siden av han eller rett foran, men bittelitt avstand så er han "slapp" igjen

4) prøvd å få han rettere opp ved å tråkke rett foran han - han skvetter til siden

Har såvidt begynt å trene litt på ståmomentet, og da ser det ut som om han spretter opp i bedre sitter også - MEN da har han begynt å flytte seg, noe han ikke har gjort før.

Sukk! Skal ikke være enkelt dette. :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Du må øke avstanden med kun 1-2 cm av gangen, trene korte økter, gjerne bruke ball du kaster til hunden og være veldig "med" selv (være aktiv og glad). Belønn kun når hunden gjør det raskt (husk at hvis hunden ikke gjøre det raskt, skal du ikke bare la vær å belønne og fortsette som før. Da må du gå tilbake noen steg!)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...