Gå til innhold
Hundesonen.no

Avstandskommandering


mowgli

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har noen gode råd for å få mer piff/fart i avstandskommanderingen?

Han drar seg litt over halvegs opp i sitt og sklir ned igjen i dekk, noe som gjør at vi får en del trekk på det for å si det slik. De gangene han har farten med seg setter hen ikke frambena rett nok opp under seg.

Måten vi har jobbet med dette på er:

1) kaste godbit/kong over hodet - har ikke hjulpet noe

2) plassert belønningen bak hunden - har heller ikke hjulpet noe

3) gått tilbake i treningen - setter seg kjapt og rett når jeg står ved siden av han eller rett foran, men bittelitt avstand så er han "slapp" igjen

4) prøvd å få han rettere opp ved å tråkke rett foran han - han skvetter til siden

Har såvidt begynt å trene litt på ståmomentet, og da ser det ut som om han spretter opp i bedre sitter også - MEN da har han begynt å flytte seg, noe han ikke har gjort før.

Sukk! Skal ikke være enkelt dette. :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Du må øke avstanden med kun 1-2 cm av gangen, trene korte økter, gjerne bruke ball du kaster til hunden og være veldig "med" selv (være aktiv og glad). Belønn kun når hunden gjør det raskt (husk at hvis hunden ikke gjøre det raskt, skal du ikke bare la vær å belønne og fortsette som før. Da må du gå tilbake noen steg!)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...