Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket kjønn?


Prins

Recommended Posts

Skrevet

Kan noen si meg hvilket kjønn dette er?? :wub:

Vi har trodd at det har vært ei jente(Frida), men nå har vi kommet i tvil, så det blir kanskje en Frode om ikke lenge:P

Men viss d viser seg at det er en Frode kan vi ikke ha ham og må derfor få omplassert ham fortest mulig:)

post-1233-1187192334_thumb.jpg

Skrevet

var nok redd for d ja :wub: jo fordi han skal inn til gården igjen, å hannkatter har d jo me å vandre..å d er vel ikke de som fanger mest mus? blir de ikke veldig lateviss de blir kastrerte? det blir alt viss han skal være på gården, de vandrer vel ikke så mye heller da?

Skrevet

Er nok enig med resten her- gutt! :wub: Får en hanne være fertil vil hans hormoner styre hans veier! :D Å da vil han nok vandre - å det overalt. En hanne som blir kasterert slipper ha alle disse hormonene og roer seg ned. Og noe av det beste er at de aller fleste slutter å markere. Det lukter jo ganske ille...Han vil nok fortsatt vandre rundt, men ikke i like stor grad. Jeg har ikke hørt noe om at jaktinstinktet blir forandret. Vi har iallefall ingen erfaringer med dette.

Skrevet

Har aldri verken hørt eller erfart at jaktlysten forsvinner fordi katten blir kastrert. Har hatt en del kastrerte katter sjøl, og dei jakter og tar bla mus.

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...