Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingstrening


IM

Recommended Posts

Skrevet

Prøver her å lære Willy å stille seg opp selv. Lever da i troen på at alt hunden gjør av seg selv sitter mye bedre enn om jeg skal legge hand på han og korrigere han riktig veien.

Noen som har klikket frem "utslillingspositur"? Altså å stå med vekt på frembeina og med bakbeina i riktig vinkel, hode høyt og halen løftet?

Det må jo tas i fler omganger og har begynt å klikke for paralelle bakbein. Men hunden lurer jo skrekkelig når jeg bøyer meg ned for å se bakbeina... da bøyer han seg etter for å se hva jeg ser på... :wub:

Får liksom ikke klikket for paralelle bakbein når han vrir seg hele tiden... ;)

Kan jo se for deg meg med rumpa i været og hodet ned, og flytter på bikkja, stopper, flytter på bikkja, stopper osv... hehe

Noen tips?

Prøvd å få hjelp av samboer, men når jeg klikker så går bikkja til meg for å få godbit, selv om sambo står med den... ;)

Vet ikke om jeg klarer å forklare samboer hva han skal klikke for, og TVILER på at han klarer å klikke i rett øyeblikk uansett...

Skrevet

Har du "klikkertrening for utstillingshunden" av Pryor? Der står det steg for steg hvordan du klikker fram utstillingspositur. Jeg har foreløpig bare lest boka, venter på inspirasjon til å begynne å jobbe med saken :lol: . Men poenget er, så vidt jeg forstår, at du skal klikke når hunden tilfeldigvis står riktig med beina helt av seg selv. Du må selvfølgelig ta en ting av gangen som du selv sier. Når hunden har forstått hvordan du vil at han skal stå med beina, kan du begynne å klikke når både beina og halen er riktig, f.eks.

(Håper du får bedre svar fra noen som har erfaring med dette, det vil jeg gjerne lese også).

Skrevet

Har lest boka ja, og er den jeg prøver å følge litt.... men er bittelitt vrient å se bakbeina på bikkja når han hele tiden følger etter lomma med godbiter! :D

Får vel bare finne meg noen å trene med... :lol:

Skrevet

Det speilet må evt være veldig avlangt... Bikkja står jo ikke på samme flekken! :lol:

Skrevet

Jeg har trent en del foran glassdører og vinduer (på offentlige bygninger, kjøpesentre, skoler etc) når jeg har trent på utgangsstilling og fot med Tinka, det må jo kunne funke når man skal trene utstilling også?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...