Gå til innhold
Hundesonen.no

En slags gift?


Prins

Recommended Posts

Skrevet

Hadde den nye pusekatten min på terrassen idag for å vende henne til lyder, når et insekt(ekkel,flygende billegreie..) landet.. dette skulle jo pus undersøke, men det endte med at etter at hun hadde snust litt på insektet løp hun rundt å "hylte" og det begynte å renne fra nesen hennes :icon_confused: skikkelig skummelt.. det samme hendte med hunden min for en stund si, han luktet og gravde i grusen og så begynte han å renne fra nesen og riste på hodet. ble sånn akutt dårlig..har glemt å nevne at det gikk over etter en stund :P

har vært inne på tanken om at det kan være en slags forsvarsgreie fra insektets side, sånn for å unngå å bli spist..

noen som har peiling?

Skrevet

Jeg vil nok anta at dette ikke er farlig for pus, bare ekstremt ubehagelig! Det var sikkert en "advarsel" dusj fra insektets side.

Skrevet

Det var nok en tege.

En hund her i huset var så uheldig å få en oppi matskåla en gang (fikk mat ute), og maten smakte nok ikke så godt. Måtte bytte ut halvparten.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...