Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei :)


luscious

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen!

Da har jeg endelig fått registrert meg her. Er ei jente på 18 år som kommer fra utkanten av Oslo. Kommer nok ikke til å skrive så mye om meg selv, for det er jeg ikke så veldig flink til, hehe. Jeg har hvertfall for tiden ingen dyr, men har tidligere hatt undulat (tre stk! Men ikke samtidig da, hehe) og et lite dverghamster. Nå tenker jeg på å gå i anskaffelse av en hund, og det var vel egentlig av den grunn at jeg bumpet innom Dyresonen.

Hvor kan jeg egentlig stille spørsmål angående dette? I hundeseksjonen? Har dere kanskje et felles sted for spm. Jeg er ny:D haha

Jaja.. Hei hvertfall! ;D

Skrevet

Hei, og velkommen hit.

Vi har alle sammen vært ny her en gang, så du må ikke være redd for å stille spørsmål hvis det er noe du lurer på. Angående hvor du skal stille spørsmålene dine om hund så gjør du det på hundesonen.no. Vi har forskjellige kategorier, og under hver kategori står det en liten forklaring. Når du skal poste en tråd vurderer du hvor det er mest hensiktsmessig å plassere tråden, hvis du har problemer med å finne ut hvor den kan plasseres så tar du kontakt med en moderator på PM og du vil få hjelp.

Håper du finner deg til rette her. Husk å ta en titt gjennom retningslinjene .

Skrevet

Hei, og velkommen! Håper du vil trives her :) Spennende at du tenker på å skaffe deg hund. Om det er noe du lurer på er det bare å bruke hundedelen av forumet!

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...