Gå til innhold
Hundesonen.no

vil gjøre noe med håret


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lyst til å gjøre noe med håret mitt. Jeg har det nå i brunt, og begynner faktisk å få litt lengde på det. Hatt "kort" en god stund. Så lengden vil jeg beholde, men kan gjerne gjøre noe mer fordet.

Det er noe lenger enn på dette bildet:

megtralalalla2.jpg

Men ikke fult så mye krøller nå (det var permanent).

Dette er det nyeste bildet jeg har av meg:

IMG_0406.jpg

Men kvaliteten på bildet er litt merkelig.

Så noen som kan komme med tips? Til evt farging og klipp?

Skrevet

hmm... synes ikke du burde ta vekk så mye på lengden, men kanskje klippe det opp litt? evt. ta noen striper? Synes ikke du skal bleke håret ditt, men kanskje rødt? hehe mine forslag da...

Skrevet
hmm... synes ikke du burde ta vekk så mye på lengden, men kanskje klippe det opp litt? evt. ta noen striper? Synes ikke du skal bleke håret ditt, men kanskje rødt? hehe mine forslag da...

Rødt skal jeg ikke ha. Hatt det så mye, og får det rett og slett ikke bort når jeg er lei. Skinner igjennom uansett farge. Dessuten har jeg hatt det så mange ganger tidligere, så blir litt kjedelig syns jeg.

Skrevet

syntes det er fint jeg.. Brunt er en veldig flott farge.. Kanksje bare klippe det opp litt. Striper kan jo også bli litt fint da:)

Skrevet

Ikke rødt eller platinablondt iallefall. Det får du ikke lov til :whistle: Jeg ville kanskje kjøpt meg en sånn pakke med hjemmefarging hvor man får med disse stripe-greierne som man kan putte i håret akkurat der man selv vil. Noen har disse hettene som følger med som man tar håret ut av, men jeg syns det blir finest hvis man bare er konsentrert og finner striper som man vil ha blondere selv. Da blir det mer striper og ikke hele håret blir lysere på overflaten, som det ofte blir når man bruker disse hettene med hull..

Du ligner veldig på x-bestevenninna mi for et års tid siden forresten. Spesielt på håret! :icon_confused: Hun lekte seg mye med disse stripe-pakkene, og hun har alltid hatt pent hår. ;)

Pakkene kommer i mange forskjellige fargenyanser også, så du kan jo forandre mye på grunnfargen også. Rødt og brunt i alle nyanser nesten.

Skrevet

Ååååååhhh, jeg vil ha sånn hår som på første bilde :)

Syntes du burde klippe det opp litt og kanskje ta noen striper ?

Ikke ta mye på lengden, du kledde sånn lengde...

Skrevet
Ååååååhhh, jeg vil ha sånn hår som på første bilde :)

Syntes du burde klippe det opp litt og kanskje ta noen striper ?

Ikke ta mye på lengden, du kledde sånn lengde...

Bare å ta permanent det :rolleyes: hehe.

Jeg får vel ikke klipt det opp så mye på sidene, men bak (hadde en rar frisør sist).

Jeg lurer på om jeg kler pannlugg?!

Frisører stoler jeg bare ikke på. En gang endte jeg opp med heeelt kort, og aldri mer ;)

Skrevet

Syns du skal få noe slags lugg. Har selv klippet meg i dag og ble veldig fornøyd. Jeg hadde hår som gikk så langt at jeg kunne trekke en strek rundt på en måte og da var det ned til navlen bak på ryggen (dårlig til å forklare. Altså jeg tok hånden og målte rundt i fra hvor langt det var på ryggen og målte rundt til magen og det nådde navlen. Jeg har ikke navle på ryggen altså.)

Hun tok omtrent 7 cm. Er kjempe fornøyd. Slik jeg alltid har ønsket håret mitt skal være.

Skrevet

Ja, når jeg trekker håret frem rekker det meg 1-2 cm nedenfor armhule høyde om du skjønner. Så har ikke akkurat så langt :) Når det kommer til klipp blir det nok å klippe opp mer bak (på sidene er det ganske klipt opp), også må jeg vurdere pannelugg, men tør jeg det? ;)

(vil gjerne ha en klipp som kan hjelpe meg å se litt eldre ut.) (hvertfall den alderen jeg er)

Skrevet

Du kan jo stå forann speile og på en måte brette håret ditt slik at du kan se om du kler lugg eller ikke. Du kan brette det som pannelugg, skrå lugg, rett lugg osv og prøve deg frem. Det har jeg prøvd før. Virket veldig bra.

Ps: Hvor gammel er du? Vil vite :) Så kan jeg si hvor gammel jeg trodde du var etter på vis ikke det er for gale

Skrevet
Du kan jo stå forann speile og på en måte brette håret ditt slik at du kan se om du kler lugg eller ikke. Du kan brette det som pannelugg, skrå lugg, rett lugg osv og prøve deg frem. Det har jeg prøvd før. Virket veldig bra.

Ps: Hvor gammel er du? Vil vite :D Så kan jeg si hvor gammel jeg trodde du var etter på vis ikke det er for gale

Hm,. ja. men man får litt feil inntrykk føler jeg (gjorde jo dette så mye som yngre).

Jeg er 20 :) Så nå SKAL du si hvor gammel du trodde jeg var. Uansett hvor feil du bommet :P

Skrevet

Jeg skal kanskje klippe med nesten sånn som dette jeg. Bare at jeg da vil beholde mye mer lengde og ha mer "runding" på luggen.

http://www.hairstylesdesign.com/gallery/im...tyles_23_01.jpg

Jeg skal ikke ha det fullt så "ekstremt" kanskje. Kusinen min har klippet seg omtrent sånn, og det var skikkelig stilig!

Nå er håret mitt i omternt sånn fasong:

http://www.hairstylesdesign.com/gallery/im...tyles_47_01.jpg

Liker egentlig den frisyren veldig godt, du kunne jo kledd det, da?

Skrevet

Jeg syntes du skulle farge opp hele håret så grunn fargen ble jevn, så sette inn noen lyse gyldene striper, også klippe det opp litt :)

Ikke ha så altfor tung/lang lugg, du har veldig pene øyne som ikke burde gjemmes bak de luggene som er så populært nå, finere sånn som du har det nå, litt til siden :D

Skrevet
Jeg syntes du skulle farge opp hele håret så grunn fargen ble jevn, så sette inn noen lyse gyldene striper, også klippe det opp litt :)

Ikke ha så altfor tung/lang lugg, du har veldig pene øyne som ikke burde gjemmes bak de luggene som er så populært nå, finere sånn som du har det nå, litt til siden :D

Hos frisør eller hjemme? Og hvilken farge bør jeg farge det i da?(det nederst er sånn jeg har fargen nå).

Skal jeg klippe det slik at jeg får en "lugg" som jeg kan dra til siden da? (føler at jeg har en fjortissklipp, og ikke ser stort eldre ut heller, men en klipp kan kanskje ikke forandre det heller. hehe)

Skrevet
Du kan jo stå forann speile og på en måte brette håret ditt slik at du kan se om du kler lugg eller ikke. Du kan brette det som pannelugg, skrå lugg, rett lugg osv og prøve deg frem. Det har jeg prøvd før. Virket veldig bra.

Ps: Hvor gammel er du? Vil vite :icon_cry: Så kan jeg si hvor gammel jeg trodde du var etter på vis ikke det er for gale

Du har vist ikke turt å skrive hva du trodde :D

Skrevet

Har bare glemt bort tråden og ikke vært på pc i det siste. For opptatt med å shoppe opp alle pengene jeg har tjent på sommer jobb i sommer. Neida, jeg bruker opp de pengene som jeg har spart opp fra før av.

Jeg er fæl med å tippe feil alder så denne gangen måtte jeg tippe mellom. Så jeg tippet at du kunne være så "ung" som 18 og så "gammel" som 23. Så heldigvis så var det ikke noe gale. Du så yngst ut på det nyeste bilde syns jeg og eldst ut på det gamle :icon_cry:

Skrevet
Har bare glemt bort tråden og ikke vært på pc i det siste. For opptatt med å shoppe opp alle pengene jeg har tjent på sommer jobb i sommer. Neida, jeg bruker opp de pengene som jeg har spart opp fra før av.

Jeg er fæl med å tippe feil alder så denne gangen måtte jeg tippe mellom. Så jeg tippet at du kunne være så "ung" som 18 og så "gammel" som 23. Så heldigvis så var det ikke noe gale. Du så yngst ut på det nyeste bilde syns jeg og eldst ut på det gamle :D

Nei da er det ikke så galt :icon_cry:

Nei nå har jeg tenkt ut litt hva jeg vil :o Så vi får sjå. (fått litt hjelp :D )

EDIT: det gamle er liksom ikke sååå gammelt da, ble vel tatt i vinter.

Skrevet

Jeg syntes du burde klippe skrå lugg, så du får "åpnet" opp litt. Så kan du farge håret i den fargen du har, slik at du får gjevnet ut, og ta lyse striper som fremhever fargen din. Jeg har gått på frisør kurs, der lærte vi om ansiktsformer, klipping, striping og farging osv...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...