Jump to content
Hundesonen.no

Halsband til valp/liten hund


Recommended Posts

Posted

Ja jeg har nå hvert i flere dyrebutikker, men finner jo ingen fine bånd til Bocca. Ho er 24 cm rundt halsen tror jeg. Men vil gjerne ha et som er ålrigth og som ho kan vokse litt i. Men de fleste halsbåndene er så brede.

Og de pleier ikke ha stort utvalg av valpehalsbånd. Så til dere med små hunder, hvor får dere tak i fine halsbånd? Som ikke koster flesk...

Tenkte å kjøpe et halsbånd som passer på innerste hakket, som ho kan vokse litt i.

Posted

Her har de en del halsbånd som er ganske fine og finnes i små størrelser, både i lær og tekstil:

Diggidog

Her har de også noen:

BareHund

Edit: Veldig hyggelig å treffe dere i dag forresten, Bocca var nydelig :) Og så morsomme lyder! :Laugh:

Posted

Vært innom butikken min, da?? :) Vi har en haug med halsbånd, dog vet ikke jeg helt hva du er ute etter.

Posted

Hva med å bestille halsbånd her? Tror du kan velge selv åssen halsbåndene skal være om du kontakter hun på mail! Tenker på det med at de ikke skal være så brede! jeg skal bestille der etter hvert :) Til alle tre :hyper:

EDIT: De koster litt da! Men vet ikke hva du syns er dyrt og ikke dyrt..

Posted
Takk for linker. Skal titte litt :)

Peers: Ja lille terrorvalpen min :rolleyes:

Ikke noe tykt og klumpete. Skal passe valp som er 24 cm rundt halsen, men som kan også vokse i det. Og kan gjerne være litt fint. MEN ikke kjempe dyrt :hyper:

Du jobbet på metro? (blander alltid metro og triaden.)

Guest Guest
Posted

Jeg vil anbefale Hoopie-Collar fra Ruff-Wear. De er myke og regulerbar og finnes i flere farger og mønstre.

Cairn valpen min har str. small fra 22-35 cm. De har også et kobbel på 2m (Flat out Leash) som er regulerbar slik at du kan feste det rundt håndleddet eller livet og ha hendene fri. Jeg er veldig fornøyd med de.

Jeg kjøpte de hos Hundensnettbutikk.no men Barehund.no selger de også.

Her er guttene mine med sine halsbånd :)

hunderjuni005.jpg

Posted

På dyrebutikker hvor de har Hunterutstyr (nettbutikken til Hund som hobby har i alle fall det), har de også som oftest lette, fine nylonhalsbånd. De kommer i ulike farger, og er smale, samt regulerbare. Koster ca hundre kroner. Veldig fine valpehalsbånd!

Ellers så brukte jeg et veldig lett, lite og smalt lærhalsbånd til Tinka da hun var valp, og det fungerte veldig bra - men det er kanskje vanskelig å finne smått nok?

Posted

Var i sverige i går, og fikk 3 helt greie halsbånd til under 150 til sammen. Så jeg er fornøyd. Trenger forhåpentligvis ikke å kjøpe på en god stund nå :P

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...