Gå til innhold
Hundesonen.no

Halsband til valp/liten hund


Recommended Posts

Skrevet

Ja jeg har nå hvert i flere dyrebutikker, men finner jo ingen fine bånd til Bocca. Ho er 24 cm rundt halsen tror jeg. Men vil gjerne ha et som er ålrigth og som ho kan vokse litt i. Men de fleste halsbåndene er så brede.

Og de pleier ikke ha stort utvalg av valpehalsbånd. Så til dere med små hunder, hvor får dere tak i fine halsbånd? Som ikke koster flesk...

Tenkte å kjøpe et halsbånd som passer på innerste hakket, som ho kan vokse litt i.

Skrevet

Her har de en del halsbånd som er ganske fine og finnes i små størrelser, både i lær og tekstil:

Diggidog

Her har de også noen:

BareHund

Edit: Veldig hyggelig å treffe dere i dag forresten, Bocca var nydelig :) Og så morsomme lyder! :Laugh:

Skrevet

Vært innom butikken min, da?? :) Vi har en haug med halsbånd, dog vet ikke jeg helt hva du er ute etter.

Skrevet

Hva med å bestille halsbånd her? Tror du kan velge selv åssen halsbåndene skal være om du kontakter hun på mail! Tenker på det med at de ikke skal være så brede! jeg skal bestille der etter hvert :) Til alle tre :hyper:

EDIT: De koster litt da! Men vet ikke hva du syns er dyrt og ikke dyrt..

Skrevet
Takk for linker. Skal titte litt :)

Peers: Ja lille terrorvalpen min :rolleyes:

Ikke noe tykt og klumpete. Skal passe valp som er 24 cm rundt halsen, men som kan også vokse i det. Og kan gjerne være litt fint. MEN ikke kjempe dyrt :hyper:

Du jobbet på metro? (blander alltid metro og triaden.)

Guest Guest
Skrevet

Jeg vil anbefale Hoopie-Collar fra Ruff-Wear. De er myke og regulerbar og finnes i flere farger og mønstre.

Cairn valpen min har str. small fra 22-35 cm. De har også et kobbel på 2m (Flat out Leash) som er regulerbar slik at du kan feste det rundt håndleddet eller livet og ha hendene fri. Jeg er veldig fornøyd med de.

Jeg kjøpte de hos Hundensnettbutikk.no men Barehund.no selger de også.

Her er guttene mine med sine halsbånd :)

hunderjuni005.jpg

Skrevet

På dyrebutikker hvor de har Hunterutstyr (nettbutikken til Hund som hobby har i alle fall det), har de også som oftest lette, fine nylonhalsbånd. De kommer i ulike farger, og er smale, samt regulerbare. Koster ca hundre kroner. Veldig fine valpehalsbånd!

Ellers så brukte jeg et veldig lett, lite og smalt lærhalsbånd til Tinka da hun var valp, og det fungerte veldig bra - men det er kanskje vanskelig å finne smått nok?

Skrevet

Var i sverige i går, og fikk 3 helt greie halsbånd til under 150 til sammen. Så jeg er fornøyd. Trenger forhåpentligvis ikke å kjøpe på en god stund nå :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...