Gå til innhold
Hundesonen.no

Halsband til valp/liten hund


Recommended Posts

Skrevet

Ja jeg har nå hvert i flere dyrebutikker, men finner jo ingen fine bånd til Bocca. Ho er 24 cm rundt halsen tror jeg. Men vil gjerne ha et som er ålrigth og som ho kan vokse litt i. Men de fleste halsbåndene er så brede.

Og de pleier ikke ha stort utvalg av valpehalsbånd. Så til dere med små hunder, hvor får dere tak i fine halsbånd? Som ikke koster flesk...

Tenkte å kjøpe et halsbånd som passer på innerste hakket, som ho kan vokse litt i.

Skrevet

Her har de en del halsbånd som er ganske fine og finnes i små størrelser, både i lær og tekstil:

Diggidog

Her har de også noen:

BareHund

Edit: Veldig hyggelig å treffe dere i dag forresten, Bocca var nydelig :) Og så morsomme lyder! :Laugh:

Skrevet

Vært innom butikken min, da?? :) Vi har en haug med halsbånd, dog vet ikke jeg helt hva du er ute etter.

Skrevet

Hva med å bestille halsbånd her? Tror du kan velge selv åssen halsbåndene skal være om du kontakter hun på mail! Tenker på det med at de ikke skal være så brede! jeg skal bestille der etter hvert :) Til alle tre :hyper:

EDIT: De koster litt da! Men vet ikke hva du syns er dyrt og ikke dyrt..

Skrevet
Takk for linker. Skal titte litt :)

Peers: Ja lille terrorvalpen min :rolleyes:

Ikke noe tykt og klumpete. Skal passe valp som er 24 cm rundt halsen, men som kan også vokse i det. Og kan gjerne være litt fint. MEN ikke kjempe dyrt :hyper:

Du jobbet på metro? (blander alltid metro og triaden.)

Guest Guest
Skrevet

Jeg vil anbefale Hoopie-Collar fra Ruff-Wear. De er myke og regulerbar og finnes i flere farger og mønstre.

Cairn valpen min har str. small fra 22-35 cm. De har også et kobbel på 2m (Flat out Leash) som er regulerbar slik at du kan feste det rundt håndleddet eller livet og ha hendene fri. Jeg er veldig fornøyd med de.

Jeg kjøpte de hos Hundensnettbutikk.no men Barehund.no selger de også.

Her er guttene mine med sine halsbånd :)

hunderjuni005.jpg

Skrevet

På dyrebutikker hvor de har Hunterutstyr (nettbutikken til Hund som hobby har i alle fall det), har de også som oftest lette, fine nylonhalsbånd. De kommer i ulike farger, og er smale, samt regulerbare. Koster ca hundre kroner. Veldig fine valpehalsbånd!

Ellers så brukte jeg et veldig lett, lite og smalt lærhalsbånd til Tinka da hun var valp, og det fungerte veldig bra - men det er kanskje vanskelig å finne smått nok?

Skrevet

Var i sverige i går, og fikk 3 helt greie halsbånd til under 150 til sammen. Så jeg er fornøyd. Trenger forhåpentligvis ikke å kjøpe på en god stund nå :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...