Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei. jeg er nye her jeg. Jeg har litt lyst til å fortelle om min hund.

Nemelig Geishaen, som er en blanding av Rottweiler, Labrador retriever, Flatcoated retriever og Schæfer (det har også vært snakk om at det kan være litt Aussie blod i årene på geishaen).

Hunden min Heter Geisha og er en rase for seg selv.

Hun har en rottweiler aktig kropp, med gjterhund liknede ører, Hun har også beheng på ben,hale og hals. Snuten er sort. Fargene&tegningen minner om en Schæfer, Men den finnes også i sort&tan og sort&hvit.

Gemyttet vaierer fra Geisha til Geisha.

Hitil vet jeg kun om 9 helnorske Geishaer, Geisha og søskene hennes.

Jeg vet ikke nøyaktig hvorfor det ble denne hunden. Egentli skulle vi ikke ha noen hund, intill pappa fikk hilse på et valpe kull med Geishaer, da var Isen brutt.

Etter det har Jeg og Geisha vært beste venneri Tykt og tynt.

Geishaen min ser slik ut :

240420052236EvQ6XqnMkM8djdRzRm.JPG

240420052222wNiLiK8DCxnTUHvVyn.JPG

Skrevet
Fargene&tegningen minner om en Schæfer, Men den finnes også i sort&tan og sort&hvit.Gemyttet vaierer fra Geisha til Geisha. Hitil vet jeg kun om 9 helnorske Geishaer, Geisha og søskene hennes.

hva er det her da???

Skrevet

Hehehe :D

Hun mente nok sin egen hund.. Det er jo forsovit en egen rase.

hehe.. Det finnes bare noen i Norge skrev hun og det var søsknene hennes..

Allså.. Blandings hund.. hehe'

Skrevet

:D hihi, snakka om min egen hund. som er en Blanding av rottweiler , labrador, flatcoadet og schæfer :D + at det kanskje er noe Aussie blod i årene hennes.

Hehe, lage bare en liten tullete-rase ebskrivelse av en balndings hund, som da er en rase for seg selv :oops: :wink:

Jeg tror ikke det er noen som avler besvisst på akkurat nøyaktig den blandingen , nei. Meeeeeeeen, man skal ikke se bort i fra at det finnes flere i den kryssningen enn de 9 jeg vet om :wink:

Unnskyld hviss inlegget ble for teit :oops:

Skrevet

hehe, Geisha Grøtris er vel det hun egetlig heter ( hvis hun hadde hat stamtavle ) , men til dagelig bare Geisha. hehe, egetlig lyder hun alt. KAn stå og rope bikkje, og så kommer hun :) hun kjenner sin plass i allefall :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...