Gå til innhold
Hundesonen.no

Heras første utstilling


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Ja nå var vår første utstilling overstått. :D Har vært så nervøs lenge, men heldigvis skulle samboeren min stille henne. Gikk ganske bra egentlig. Her er kritikken vi fikk:

Stor velbygd, hode m paralelle linjer, komplett saksebitt, brune mandelformet uttrykkfulle øyne, elegant hals, markert manke, bra overlinje, bra vinkler foran og bak, står bra på potene, korrekte bevegelser m jevn stegning (svensk), utm. temperament.

hva syns dere? bra?

Hun fikk CK , og en første premie. Men en annen tispe tok certet, beste tispe og bir. (men hun har holdt på en stund da :) )

utstilling.jpg

Imorgen er det ny utstilling igjen, og da skal det være en dobermann spesialist som skal. Fra slovenia eller noe. Det blir veldig spennende! Resultat kommer.

Skrevet

For en flott debut da!! Dette må vel gi mersmak :) tenker vi ser Elisa futte rundt i hele landet snart jeg, på jakt etter utstillinger :D

Skrevet

Jeg SA jo det kom til å gå bra :) Nå har dere fått fine slufser og henge opp også :ahappy Nå blir det vel utstilling for alle penga fremover.? Fine flinke Hera. Så hun var flink og holdt seg unna passing?

Skrevet

Tusen takk for gratulasjoner! :)

Desverre gikk det ikke like bra idag.. Jeg tok motet til meg og stilte henne selv. Det hele gikk veldig raskt, og dommeren tok ikke noe på henne, og jeg måtte vise tennene for han. Fikk ingen premier idag. Ble slått ut av samme tispa som igår. :closedeyes: Fikk en annerledes kritikk idag enn igår, så det er visst veldig ulik "smak". Men hadde håpet på bedre kritikk idag siden han mannen er spesialist..

Litt vanskelig å tyde det han skrev, men prøver ihvertfall:

Medium bones, good coat and markings, need parallellity of head (?), elegant neck , should be stronger in topline, need more angulation (?) and moving.

Litt usikker hva alt betyr.. noen som kan oversette?

Skrevet

Medium bones, good coat and markings, need parallellity of head (?), elegant neck , should be stronger in topline, need more angulation (?) and moving.

Middels beinstamme, bra pels og tegninger. Trenger å bli mer paralell i hodet (antageligvis skalle og snuteparti, avfallende skalle e.l.). Elegant nakke. Burde ha sterkere overlinje. Trenger bedre vinkler og bevegelser.

Edit: Det går sjelden like bra to dager på rad :) Synes du skal være fornøyd jeg! Og kjempeflott at du turte å stille henne selv!

Skrevet

Tusen takk for svar! Ja blir nesten litt forvirret når den ene sier hun har bra hode , overlinje og vinkler osv, mens den andre sier det motsatte.. Men men, greit å ha fått prøvd dette uansett. Om det blir noe mer er jeg usikker på.

Skrevet
Tusen takk for svar! Ja blir nesten litt forvirret når den ene sier hun har bra hode , overlinje og vinkler osv, mens den andre sier det motsatte.. Men men, greit å ha fått prøvd dette uansett. Om det blir noe mer er jeg usikker på.

Sånn er det alltid :lol: Jeg har fått bedre kritikker på Saeta med flat rød enn hun fikk da hun tok storcertet, så det varierer veldig om de skriver kun positivt eller også tar fram noe negativt, og i det hele tatt hva de legger vekt på.

Skrevet
Tusen takk for svar! Ja blir nesten litt forvirret når den ene sier hun har bra hode , overlinje og vinkler osv, mens den andre sier det motsatte.. Men men, greit å ha fått prøvd dette uansett. Om det blir noe mer er jeg usikker på.

Velkommen til utstillingsverdenen! :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...