Gå til innhold
Hundesonen.no

Heras første utstilling


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Ja nå var vår første utstilling overstått. :D Har vært så nervøs lenge, men heldigvis skulle samboeren min stille henne. Gikk ganske bra egentlig. Her er kritikken vi fikk:

Stor velbygd, hode m paralelle linjer, komplett saksebitt, brune mandelformet uttrykkfulle øyne, elegant hals, markert manke, bra overlinje, bra vinkler foran og bak, står bra på potene, korrekte bevegelser m jevn stegning (svensk), utm. temperament.

hva syns dere? bra?

Hun fikk CK , og en første premie. Men en annen tispe tok certet, beste tispe og bir. (men hun har holdt på en stund da :) )

utstilling.jpg

Imorgen er det ny utstilling igjen, og da skal det være en dobermann spesialist som skal. Fra slovenia eller noe. Det blir veldig spennende! Resultat kommer.

Skrevet

For en flott debut da!! Dette må vel gi mersmak :) tenker vi ser Elisa futte rundt i hele landet snart jeg, på jakt etter utstillinger :D

Skrevet

Jeg SA jo det kom til å gå bra :) Nå har dere fått fine slufser og henge opp også :ahappy Nå blir det vel utstilling for alle penga fremover.? Fine flinke Hera. Så hun var flink og holdt seg unna passing?

Skrevet

Tusen takk for gratulasjoner! :)

Desverre gikk det ikke like bra idag.. Jeg tok motet til meg og stilte henne selv. Det hele gikk veldig raskt, og dommeren tok ikke noe på henne, og jeg måtte vise tennene for han. Fikk ingen premier idag. Ble slått ut av samme tispa som igår. :closedeyes: Fikk en annerledes kritikk idag enn igår, så det er visst veldig ulik "smak". Men hadde håpet på bedre kritikk idag siden han mannen er spesialist..

Litt vanskelig å tyde det han skrev, men prøver ihvertfall:

Medium bones, good coat and markings, need parallellity of head (?), elegant neck , should be stronger in topline, need more angulation (?) and moving.

Litt usikker hva alt betyr.. noen som kan oversette?

Skrevet

Medium bones, good coat and markings, need parallellity of head (?), elegant neck , should be stronger in topline, need more angulation (?) and moving.

Middels beinstamme, bra pels og tegninger. Trenger å bli mer paralell i hodet (antageligvis skalle og snuteparti, avfallende skalle e.l.). Elegant nakke. Burde ha sterkere overlinje. Trenger bedre vinkler og bevegelser.

Edit: Det går sjelden like bra to dager på rad :) Synes du skal være fornøyd jeg! Og kjempeflott at du turte å stille henne selv!

Skrevet

Tusen takk for svar! Ja blir nesten litt forvirret når den ene sier hun har bra hode , overlinje og vinkler osv, mens den andre sier det motsatte.. Men men, greit å ha fått prøvd dette uansett. Om det blir noe mer er jeg usikker på.

Skrevet
Tusen takk for svar! Ja blir nesten litt forvirret når den ene sier hun har bra hode , overlinje og vinkler osv, mens den andre sier det motsatte.. Men men, greit å ha fått prøvd dette uansett. Om det blir noe mer er jeg usikker på.

Sånn er det alltid :lol: Jeg har fått bedre kritikker på Saeta med flat rød enn hun fikk da hun tok storcertet, så det varierer veldig om de skriver kun positivt eller også tar fram noe negativt, og i det hele tatt hva de legger vekt på.

Skrevet
Tusen takk for svar! Ja blir nesten litt forvirret når den ene sier hun har bra hode , overlinje og vinkler osv, mens den andre sier det motsatte.. Men men, greit å ha fått prøvd dette uansett. Om det blir noe mer er jeg usikker på.

Velkommen til utstillingsverdenen! :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...