Gå til innhold
Hundesonen.no

Tekstilbur på Plantasjen


Recommended Posts

De har de vel i alle butikkene ja, men tror det bare er sesongvare eller noe slikt. Vi kjøpte vårt på Plantasjen på Persaunet i vinter. Men for ett par måneder siden var de på tilbud på Stjørdal sammen med en del andre vintervarer, så de prøvde tydeligvis å selge de ut...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg rakk ikke engang bruke mitt, stanga knakk når jeg skulle sette den inn :shocked:

Ja nettopp ja :rolleyes: Jeg bar mitt oppslått fra bilen til trappa, og det deisa litt ned på snøen, og vips, der knakk det liksom.. Nå har jeg kjøpt tøybur UTEN stenger inni, de er kjempefine!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hatt plantasje buret og jeg var veldig fornøyd, brukte de mye og hadde det vel et år. hadde det med mye på utstillinger osv, men var i letohallen engang og da var det ei dame som gikk oppå det (det var pakka sammen) og da knakk den ene stanga! men jeg har vært fornøyd i hvertfall :icon_cry:

Tenker å kjøpe igjen, da jeg kjøpte det kostet det 299,- ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja nettopp ja :rolleyes: Jeg bar mitt oppslått fra bilen til trappa, og det deisa litt ned på snøen, og vips, der knakk det liksom.. Nå har jeg kjøpt tøybur UTEN stenger inni, de er kjempefine!

Det har jeg også gjort :icon_cry: Hvordan kvaliteten er vet jeg ikke ennå. Men er beregnet til Bocca (blir en fin og romslig plass).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har jeg også gjort :icon_cry: Hvordan kvaliteten er vet jeg ikke ennå. Men er beregnet til Bocca (blir en fin og romslig plass).

Jeg kjøpte et i M og et i XL :rolleyes: XL er diiigert, men jeg tenkte det var kjekt på utstillinger når jeg har med mange..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville ikke lage en ny tråd så jeg håper det er greit jeg lånte denne litt? Jeg har fått tekstilburet mitt idag. Fra Burexperten! Jeg kjøpte den største de hadde og er mega fornøyd med dette buret! Dyrt var det heller ikke. Det var lett å slå opp og ta med. Hadde vinduer, lommer, teppe og en veske til å ha det oppi og buret tålte en god del, inkludert meg! :) Så om dere ikke ser slikt bur på plantasjen så kan dere jo ta dere en tur innpå den sida. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...