Gå til innhold
Hundesonen.no

Tekstilbur på Plantasjen


Recommended Posts

Skrevet
Har de dette på alle Plantasjenbutikkene? Tenker da i hovedsak på butikkene i Trondheim.

Jeg kjøpte mitt på Tiller.. Men obs, de stengene inni er av plast og knekker veldig lett, bare så det er sagt.. Jeg fikk brukt mitt én gang.. :rolleyes:

Skrevet

De har de vel i alle butikkene ja, men tror det bare er sesongvare eller noe slikt. Vi kjøpte vårt på Plantasjen på Persaunet i vinter. Men for ett par måneder siden var de på tilbud på Stjørdal sammen med en del andre vintervarer, så de prøvde tydeligvis å selge de ut...

Skrevet
jeg rakk ikke engang bruke mitt, stanga knakk når jeg skulle sette den inn :shocked:

Ja nettopp ja :rolleyes: Jeg bar mitt oppslått fra bilen til trappa, og det deisa litt ned på snøen, og vips, der knakk det liksom.. Nå har jeg kjøpt tøybur UTEN stenger inni, de er kjempefine!

Skrevet

Hva koster de på plantasjen da?

Rekker jo ikke å bestille fra noe sted nå når jeg trenger det til helga, men kanskje de har noen som ikke koster en arm og en fot på Dyrenes verden eller Tropehagen zoo..

Skrevet

tror jeg betalte 300 eller 350 for mitt i fjor..

Men har de disse nå da? Har de iallefall ikke her..

Skrevet

Jeg har hatt plantasje buret og jeg var veldig fornøyd, brukte de mye og hadde det vel et år. hadde det med mye på utstillinger osv, men var i letohallen engang og da var det ei dame som gikk oppå det (det var pakka sammen) og da knakk den ene stanga! men jeg har vært fornøyd i hvertfall :icon_cry:

Tenker å kjøpe igjen, da jeg kjøpte det kostet det 299,- ...

Skrevet
Ja nettopp ja :rolleyes: Jeg bar mitt oppslått fra bilen til trappa, og det deisa litt ned på snøen, og vips, der knakk det liksom.. Nå har jeg kjøpt tøybur UTEN stenger inni, de er kjempefine!

Det har jeg også gjort :icon_cry: Hvordan kvaliteten er vet jeg ikke ennå. Men er beregnet til Bocca (blir en fin og romslig plass).

Skrevet
Det har jeg også gjort :icon_cry: Hvordan kvaliteten er vet jeg ikke ennå. Men er beregnet til Bocca (blir en fin og romslig plass).

Jeg kjøpte et i M og et i XL :rolleyes: XL er diiigert, men jeg tenkte det var kjekt på utstillinger når jeg har med mange..

Skrevet

Jeg ville ikke lage en ny tråd så jeg håper det er greit jeg lånte denne litt? Jeg har fått tekstilburet mitt idag. Fra Burexperten! Jeg kjøpte den største de hadde og er mega fornøyd med dette buret! Dyrt var det heller ikke. Det var lett å slå opp og ta med. Hadde vinduer, lommer, teppe og en veske til å ha det oppi og buret tålte en god del, inkludert meg! :) Så om dere ikke ser slikt bur på plantasjen så kan dere jo ta dere en tur innpå den sida. :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...