Gå til innhold
Hundesonen.no

Underlag i bur


Recommended Posts

Skrevet

Har akkurat fått nytt bur til bilen nå, og da trenger jeg jo noe underlag der. En madrass av et eller annet slag. Så. Hva anbefaler dere? Buret er stort, så madrassene må komme i store størrelser også. Ikke være for dyre, lett å gjøre rent (avtagbart trekk hadde vært supert) og tåle litt mer enn en vanlig skumgummimadrass...

Edit: Noen som har noen erfaring med Kennel madrassene?

Skrevet
Hva med dyne? :P

Dyne blir sikkert for varm nå om sommeren, og drar til seg mye vann i vått vær... Men de får ofte litt ekstra tepper om vinteren uansett (ender med at de ikke har plass i buret for bare tepper :P)

Skrevet

Vi har skåret og tapet et gammelt liggeunderlag til, så det passer til burene. Oven på liggeunderlaget har de hhv et uldtæppe og et fleecetæppe (den ene hund bliver ofte køresyg). Er det vældig varmt byttes tæpperne ud med gammle dynebetræk eller lagner i bomuld.

fætter Vims

Guest lijenta
Skrevet

I burene i bilen har jeg en gummimatte og oppå der fleecpled eller dem ligger i en krok ser det ut til. Mine virker det som om liker best å ligge på mattene i bilen

Guest Jonna
Skrevet
Noen som har noen erfaring med Kennel madrassene?

Dem vi hadde luktet surt etter en stund....

Nei det beste er faktisk Helly Hansen madrassene!

Edit:

Felleskjøpet selger dem nå som smågris matter. Men det ser ut til å være akkurat samme type

Skrevet

Tjukke filleryer ligger stødig i svingene...

Ellers tror jeg at iallefall pelspjusketroll foretrekker å ligge rett på plastgulvet når det er varmt. (Vi har vari-kennelbur)

Skrevet

Er enig med Jeanette, de universalmattene (smågrismatter nå?) fra felleskjøpet er supre. De tåler veldig mye, er lette å vaske, isolerer på vinteren, men er ikke så varm på sommeren:) jeg er fornøyd og bikkja er fornøyd;)

Skrevet

Takker. ;) Får dra å se på disse grisemattene trur jeg. Ikke bra om madrasser starter å lukte...

Guest Jonna
Skrevet
Takker. ;) Får dra å se på disse grisemattene trur jeg. Ikke bra om madrasser starter å lukte...

Etter endel leting fant jeg universalmatten som en litt andre mål på enn smågris matten.

Skrevet

Jeg bruker en standard matte fra Kennel. Den er rød under og grå oppå. Jeg har aldri hatt problemer med lukt på denne matten.

Jeg er veldig fornøyd med den. Den ser behagelig ut å ligge på, samtidig som at den er lett å rengjøre ved å ta av trekket og stappe det i vaskemaskinen. De er heller ikke så allverdens dyre.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...