Gå til innhold
Hundesonen.no

"mørk" leilighet


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Har jo bodd her ca litt over 2 mnd, men blir aldri fornøyd.

Golvet er ganske mørkt, men veggene er lyse.

Det som er mørkt her inne er, sofa, stuebord og golvet egentli.

Her er masse lamper os, men jeg får det liksom ikke koslig her.

Noen tips?

Tepper, pynt eller noe?

Skrevet

Kan du forandre fargen på sofaen og bordet, ville jeg gjort det. Male bordet, fx. Her har vi mørkt gulv og lyse vegger, men også lyse møbler. Det blir ikke så "tungt" som med mørke møbler liksom. Men den moderne stilen med mørke møbler, må du nok se lenge etter. Stilrent kan det bli, men ikke moderne..

Skrevet

Et teppe hjelper mye, vi kjøpte nytt teppe og en del møbler på Ikea på fredag. Har du Ikea i nærheten så anbefaler jeg en tur, det kan jo hende du får noen ideer når du er der. Så kan du jo også kjøpe noen lys til å sette på bordet i lyse farger, sånne ting som egentlig ikke "synes", men som er med på å lette fargeinntrykket. Puter og gardiner som noen nevnte kan også skaffes i lysere farger, gjerne noe som matcher hverandre og lysene.

Edit: Lys duk, om du ikke har mulighet til å endre fargen på bordet.

Skrevet

Hvis du har typisk studentleilighet, med stygge sofaer (f.eks, sånn som jeg har:p) er det et tips å kjøpe lyse strechlaken, litt fine- ikke de aller billigste, og bruke på sofaen.. Kjempegreit. Så legger du til lyse puter, lyse tepper, lyse gardiner. Masse lamper er greit, men viktigere med riktig type belysning. De som jobber på f.eks lampehuset vil kunne gi noen tips uten at du nødvendigvis trenger å kjøpe noe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...