Gå til innhold
Hundesonen.no

"mørk" leilighet


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Har jo bodd her ca litt over 2 mnd, men blir aldri fornøyd.

Golvet er ganske mørkt, men veggene er lyse.

Det som er mørkt her inne er, sofa, stuebord og golvet egentli.

Her er masse lamper os, men jeg får det liksom ikke koslig her.

Noen tips?

Tepper, pynt eller noe?

Skrevet

Kan du forandre fargen på sofaen og bordet, ville jeg gjort det. Male bordet, fx. Her har vi mørkt gulv og lyse vegger, men også lyse møbler. Det blir ikke så "tungt" som med mørke møbler liksom. Men den moderne stilen med mørke møbler, må du nok se lenge etter. Stilrent kan det bli, men ikke moderne..

Skrevet

Et teppe hjelper mye, vi kjøpte nytt teppe og en del møbler på Ikea på fredag. Har du Ikea i nærheten så anbefaler jeg en tur, det kan jo hende du får noen ideer når du er der. Så kan du jo også kjøpe noen lys til å sette på bordet i lyse farger, sånne ting som egentlig ikke "synes", men som er med på å lette fargeinntrykket. Puter og gardiner som noen nevnte kan også skaffes i lysere farger, gjerne noe som matcher hverandre og lysene.

Edit: Lys duk, om du ikke har mulighet til å endre fargen på bordet.

Skrevet

Hvis du har typisk studentleilighet, med stygge sofaer (f.eks, sånn som jeg har:p) er det et tips å kjøpe lyse strechlaken, litt fine- ikke de aller billigste, og bruke på sofaen.. Kjempegreit. Så legger du til lyse puter, lyse tepper, lyse gardiner. Masse lamper er greit, men viktigere med riktig type belysning. De som jobber på f.eks lampehuset vil kunne gi noen tips uten at du nødvendigvis trenger å kjøpe noe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...