Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 184
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Åååh! Trodde jeg skulle kjede meg, men måtte faktisk se hele greia .

Hadde det vært en idé om folk kunne beskrive innholdet i YouTube-lenkene de legger inn? Ikke alt som er like interessant for alle, og kanskje unngår man at noen poster samme link på den måten (ikke al

Kult laga!

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Hadde det vært en idé om folk kunne beskrive innholdet i YouTube-lenkene de legger inn? Ikke alt som er like interessant for alle, og kanskje unngår man at noen poster samme link på den måten (ikke alltid man har tid til å gå gjennom alle postene).

Uansett, denne falt jeg for - en liten italiensk mynde som har funnet sin egen måte å takle vinteren på:

Utrolige akrobater, disse italienerne. Kjente en som gikk på samme måte når hun tisset...

  • Like 1
Skrevet

Det er sikkert en fin måte å trene bryst- og ryggmusklene på, i alle fall! Hehe, ser jo litt merkelig ut da, og det er nok ikke så veldig mange andre raser enn den italienske mynden som får til å gjøre sånt...

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Den første virker jo hunden nesten helt dust xD Prøve å stjele sitt eget bein xS Også angripe foten sin x) Hehe.

Den andre har jeg sett på tv .. Egentlig en trist reklame.. Først synd på Sesar så synd på den terven eller hva det nå en er..

  • 2 weeks later...
Skrevet

Visste ikke det var noen egen youtube tråd. Sikkert en eller annen modertor som kan flyte tråden. Er det forresten noen som vet om det er noen handling i Lassi utenom kamp mot puma og at en eller annen 10 årig gutt skal reddes ut av en hule?? :D

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...