Gå til innhold
Hundesonen.no

Godkjente flybager til å ha hund oppi


Aussieglis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to bager, en råååsa og en mørkeblå. Begge har en plate i bunnen og tiss/spy kan umulig komme seg ut derifra. Den blå har en tykkere plate enn den rosa, men den rosa har glidelås "all over" og er sikrere enn den blå. Men jeg tror ikke hunden vil prøve å komme seg ut akkurat.

Jeg skal reise med fly en liiiten svipptur imorgen, og må da ha en veske sånn at hun kan være med i kabinen. Kan jeg troppe opp på flyplassen med flere vesker og høre hva de syns der? Hva om de ikke liker noen av dem? Jeg er ganske sikker på at begge går under målene og at begge er vannsikre.. Men de er ikke så "stive" - og den rosa "faller sammen" mens den blå holder seg grei når jeg har et ekstra teppe oppi.

Skrevet

Aner du hvilket merke det er? Jeg har to bager selv (karlie), og jeg tror egentlig ikke de er godkjente, men de er kjøpt godkjente, og jeg har flydd to ganger med dem. Jeg ville tatt med den du/hunden liker best, og dobbeltsjekket at målene stemmer, det er nemlig det viktigste. Stort sett blir folkene på flyplassen altfor opptatt av å dille med hunden til at de ser så mye på bagen. Men man kan vel ha max uflaks også?

Skrevet

Begge er kjøpt på nettet, den ene for 50kr på QXL... :) Kan vel kanskje se over om de har noen lapper på seg som det står noe på men jeg tviler på at de ER godkjente liksom.

Skrevet

Vi brukte bare en gammel bag da vi hentet valpen vår. Flyvertinnene var for opptatt med å kose med valpen til å bry seg om bagen :)

Skrevet

Hvis det gikk greit kan de jo ikke være negative til min bag. Særlig den blå har en tykk plate i bunnen og jeg har et tykt ullteppe oppå der igjen. Mamma snakket med flyselskapet og sa at det viktigste var at den var vannsikker og gikk under målene sånn cirka... Så da håper jeg vi kommer med da. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...