Gå til innhold
Hundesonen.no

Skrittelletråd uke 22, 2007


vipsen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fikk min i dag!

Og jeg har i dag(mandag) gått hele 5017 skritt :)

Men til mitt forsvar har jeg eksamen i morgen, og jeg tilbrakte hele helga på utsilling, så jeg har hatt det travelt med lesing i dag! Så satte jeg den ikke på før klokka var 4-5 i ettermiddag.

Blir vel generelt lite skritt uka her, i og med at jeg har eksamen i morgen, på torsdag og tirsdag neste uke, + at bella skal røntges og opereres til uka så da blir det lite turgåing. Men jeg kommer sterkere tilbake neste uke!

Skrevet

Mandag: 10 147.

Synes ikke det var så ille egentlig, da jeg har hatt en rolig dag i forhold til det jeg pleier. Blir spennende å se med mer bevegelse i morgen :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Ok, jeg prøver å hive meg med jeg og. Kan være arti å se hvor mange skritt jeg faktisk går hver dag. Jeg har ikke hund for tida da, så dere har nok et forsprang på meg der. Men tilgjengjeld er jeg generelt en rastløs person, så det går kanskje opp i opp :)

Mandag 16.354 skritt (men mobilen med skritteller lå i lomma på en to timers sykkeltur i dag morres og da jeg kom hjem sto den på 4500...)

Skrevet

Møkkavær i dag gjorde at vi ikke gikk så mye som vi pleier.

Resultatet for mandagen ble: 6070 skritt.

Satser på bedre resultat i morgen!

Skrevet

Jeg gikk turer igår + at jeg var endel ute i hagen, men skrittelleren min viser bare 366 skrit :)

Så det må være noe feil.

Men har en annen skritteller også, så skal bruke den reste av uka :rolleyes:

Skrevet

Mandag = 366 skritt :)

Tirsdag = 5773 skritt ( + at jeg ikk 1,5 km uten skrittelleren)

366 + 5773 = 6139

Må legge til at jeg har fått strekk i en sene, så blir ikke så mye gåing på meg denne uka:)

Skrevet
Mandag: 25 212 skritt.

Tirsdag: 16 414 skritt.

Til sammen: 41626 skritt.

Gjennomsnitt per dag: 20813 skritt.

Wow, mandagen din var imponerende!

Mine tall foreløpig:

Mandag: 10 147

Tirsdag: 12 473

Tilsammen: 22 620

Gjennomsnitt per dag: 11 310

Jeg må skjerpe meg :wub:

Skrevet
Anbefalt skrittmengde for et voksent menneske er (over) 10 000 tror jeg - noen som vet om det stemmer?

Hvis du skal ha noen treningseffekt av gåingen bør det være over 10 000 skritt.

Her er en liten oversikt :

2000-4000 - Svært inaktiv dag - Du bør absolutt øke antall skritt. Kanskje en skritteller kan inspirere deg?

4000-5000 - Inaktiv dag - Tenk gjennom dagen din og forsøk å utnytte alle muligheter til å gå noen ekstra skritt.

5000-6500 - Litt aktiv dag - For å komme litt høyere i antall skritt bør du legge inn flere turer på 10 min eller mer.

6500-8000 - Moderat aktiv dag - Du nærmer deg en aktiv dag. Kan du finne noen flere aktive alternativer eller ta litt lengre turer?

8000-10000 - Aktiv dag - Dette er bra! Nivået ditt tilsier at du en eller flere dager kommer over 10 000 skritt.

> 10 000 - Svært aktiv dag - Supert! Håper du er inspirert og at du flere dager ligger på dette nivået.

Kilde: nrk.no/puls

Guest Gråtass
Skrevet

Veldig bra Havana, den trengte hvertfall jeg å se..

Men på tekst tv her om dagen sto det noe om at mennesker som var overvektige hadde ikke fått noen helsegevinst av å gå med skrittteller. Om det var fordi de ikke gikk nok, eller om det var fordi at det ikke endret deres situasjon på kort tid, kom ikke fram. Noen som har fått med seg årsaken?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Mandag 16.354

Tirsdag 10.930

Til sammen 27.284

Snitt 13.642

Skrevet

Mandag = 366 skritt

Tirsdag = 5773 skritt ( + at jeg ikk 1,5 km uten skrittelleren)

onsdag = 6405 skritt ( + at jeg har jobet 6 timer på kafè uten telleren)

366 + 5773 + 6405 = 12544

gjennomsnitt 4181 skritt om dagen :wub:

Skrevet

Mandag: 10 147

Tirsdag: 12 473

Onsdag: 12 007

Til sammen: 34 627

Gjennomsnitt pr dag: 11 542, 3

Er egentlig ganske fornøyd med onsdagen, da 8 timer gikk til jobb (hvor jeg står stille mer eller mindre hele tiden, eller tar for få skritt til at telleren fanger det opp.. For liten plass å bevege seg på <_<)

Skrevet

Mandag: 5017 skritt.

Tirsdag: 14199 skritt.

Onsdag: 8313 skritt.

Til sammen: 27529 skritt.

Gjennomsnitt per dag: 9176,33 skritt.

Skrevet

så flinke folk er til å gå!

20 000 skritt høres jo vilt mye ut, flinke folk. Om dere fortsetter trenden neste uke skal jeg hive meg på:)

Skrevet

Mandag: 5017 skritt.

Tirsdag: 14199 skritt.

Onsdag: 8313 skritt.

Torsdag: 11265 skritt.

Til sammen: 38794 skritt.

Gjennomsnitt per dag: 9698,5 skritt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...