Gå til innhold
Hundesonen.no

Min hjemmeside


Sfs

Recommended Posts

Jeg har fått eget domene og laget ny side, etter at freewebs siden min begynte å tulle seg :rolleyes:

www.sultenhund.com

Vurderer ny layout for jeg begynner å bli lei den som er nå.. Så vil gjerne høre kritikk som jeg kan ta i betraktning når jeg lager ny, gjerne viss dere syns det mangler noe, eller om noe er negativt? :ahappy:

Gi også en lyd om dere vil at jeg skal linke til deres side!

Må gjerne linke til min side :ahappy:

bruk da denne koden <a href="http://www.sultenhund.com" target="_blank"><img src="http://www.sultenhund.com/amybutton.jpg" width="88" height="31" border="0"></a>

amybutton.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk ;) Hehe, alle domene navnene jeg kom på var opptatt, så da tenkte jeg hvorfor ikke hun er jo alltid sulten :) Alle spør meg om jeg forer hun, fordi hun er desperat etter å få mat samme hva det er og selvom hun nettopp har spist maten sin. :rolleyes:

Skal linke til dere ved neste linke-side oppdatering om det er greit da?!

Det er selvfølgelig greit ;) Skal linke tilbake neste gang jeg og oppdaterer!

Helle: Nå er det jo finevær i bergen så nå må vi ta en tur snart ja!

Ingen flere som vil linke?? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk ;) Hehe, alle domene navnene jeg kom på var opptatt, så da tenkte jeg hvorfor ikke hun er jo alltid sulten ;) Alle spør meg om jeg forer hun, fordi hun er desperat etter å få mat samme hva det er og selvom hun nettopp har spist maten sin. :rolleyes:

Det er selvfølgelig greit :) Skal linke tilbake neste gang jeg og oppdaterer!

Helle: Nå er det jo finevær i bergen så nå må vi ta en tur snart ja!

Ingen flere som vil linke?? ;)

Skal sette opp link ved neste oppdatering (i morgen, tirsdag). ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen flere som vil linke?? :)

Jeg kan linke! ;)

Ellers likte jeg siden din godt, jeg! Den var oversiktelig og grei, og det stod interessante ting om hundene. Det eneste jeg kanskje syns mangler, er på Amy's side, at det står hvilken rase hun er. Vet det står på fremsiden, men jeg hvis man ikke har fått med seg det, er det greit å presisere det sammen med de andre opplysningene du har, øyelyst, hd osv. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Ny layout, selvom det har vært mange i mellomtiden :D Noe kritikk til den nye layouten??

Det eneste jeg kanskje syns mangler, er på Amy's side, at det står hvilken rase hun er.

Takk for tips! Det er nå fikset :icon_fun:

Noen flere som vil linke?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...

----------------------------- På tide med en oppdatering! ----------------------------

Det var en stund siden sist denne tråden ble oppdatert, grunnen en stund siden jeg har vært aktiv her inne i det hele tatt... :lol:

Det har hvertfall skjedd endel forandringer siden sist. Hjemmesiden er blitt helt fornyet, ta gjerne en tur innom for en titt. Og jeg setter stor pris på konstruktiv kritikk. Er det noe som bør være annerledes? Noe som mangler? etc..?

Setter fremdeles pris på hilsen i gjesteboken :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flott hjemmeside! Det eneste jeg tenker litt på er at det ble mye luft under menyen, også likte jeg ikke helt fonten du har brukt i meny. Men ellers kjempefint. :lol:

Jeg kan godt linke, jeg. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar :)

Ja, er enig i det med luften under menyen. Har tenkt på det, men har ikke giddet å gjort noe med det enda.

Fonten liker jeg forsåvet. :)

Bare å linke, skal få lagt inn en link til deg og, neste gang jeg oppdaterer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...