Gå til innhold
Hundesonen.no

Flatt hår, hvordan få det stort?


ellish

Recommended Posts

Skrevet

Ja som topic sier så sliter jeg med litt sånn flat kjedelig hår! :yes: Bruker elnett fra Loreal og den funker greit (i 5 min.) Så er det noen som har noen tips til meg? Noe jeg kan gjøre eller kjøpe? :ahappy:

Tips tas godt imot! :ahappy:

Guest Christine
Skrevet

Bøy deg ned mot gulvet(sånn at håret faller nedover) børst masse på "begge" sider, ha i hårspray og sleng håret oppover igjen. Vanskelig å forklare, så si i fra om du ikke skjønner det :ahappy:

Skrevet

børst håret feil vei inn mot røttene, så børster du forsiktig over det igjen så man ikke kan se at du har tupert det, kan spraye for å holde lenger. proffs hårspray er bra!:ahappy:

Skrevet
børst håret feil vei inn mot røttene, så børster du forsiktig over det igjen så man ikke kan se at du har tupert det, kan spraye for å holde lenger. proffs hårspray er bra!:ahappy:

Er den bra altså? Blir håret sånt fett av den? Det er jo også ett problem! :ahappy:

Tusentakk alle sammen, inn mot røttene ja! Det skal jeg huske på! :rolleyes:

Skrevet

Jeg har en "natur børste", som er en "stål" børste. Da greier du oppover, og tar spray i :ahappy: Jeg har kjøpt min på "Vita" på Amanda :P

Skrevet
Stikk fingen i en stikkontakt. Funker som bare juling. :P

Tror kanskje den er den mest effektive metoden. Man må lide for skjønnheten. :P

Skrevet

Når jeg vasker håret, har jeg i skum etterpå før det er tørt. Viktig å få skummet ved hår-røttene, ikke i tuppene. Det er røttene som skal gi volum, ikke tuppene, hvis du skjønner. Så bøyer jeg hodet nedover, og føner nedover til det er tørt. Spray har jeg ikke behov for etterpå. Det faller litt sammen etterhvert (men så ser jeg jo ut som en løve rett etter føning også, da, så det er greit), og det holder seg til dagen etter. Hariomatherapy fra Nicky Clarke eller noe sånt heter den jeg har best erfaring med, kjøpes på KappAhl, med gull-aktig farge på boksen.

Skrevet

Okei! Har hørt at den fra Nicky Clarke skal være god! Men hvordan blir håret av den? Sånn tungt og fettete om du skjønner? For det er derfor jeg vanligvis ikke bruker skum. :P

Skrevet
Okei! Har hørt at den fra Nicky Clarke skal være god! Men hvordan blir håret av den? Sånn tungt og fettete om du skjønner? For det er derfor jeg vanligvis ikke bruker skum. :)

Nei, ikke tungt og fettete; jeg hater det!

Den gjør heller ikke at håret klistrer seg sammen i strimler og ser fettete ut, når det regner. Har en fra KMS som gjør det, og som gjør at fingrene kjennes fettete/seige ut når jeg tar mye i håret. Jeg syns den fra Nicky Clarke holder godt, så jeg vasker håret bare annenhver dag, skummet holder seg selv om jeg kammer (det gjør ikke det frisør-skummet fra KMS). Blir selvsagt noe mindre volum enn rett etter føning, men det holder greit for min del. Har hår ca til skuldrene.

Skrevet

Har samme problemet! Jeg bruker shampoo fra define med sånn effekt at håret blir tykkere og etterpå bruker jeg hårskum fra samme serie. Så føner jeg det.

Og om hårspray har jeg også et tips; ikke bruk pump-spray. De inneholder veldig ofte fuktighet som gjør håret flatt. Bruk heller sånn tørrspray. Personlig er fructis sin spray min yndling :)

Skrevet

også kom jeg på en ting til! Hehe.

Hårruller! Ganske store med en diameter på ca. 3-4 cm. Ta dem i i vått hår og ha dem i til håret er HELT tørrt. Da skal jeg love deg at håret blir stort :)

Skrevet

prøv å: vask håret så tørker du det bittelitt og fordeler Define fiber paste i hårrøttene mens du holder hodet ned. Og så føner du det tørt:) funker veldig bra

Skrevet

Et tips er å kun bruke balsam i hårtuppene, ikke helt inn til hodebunnen. Balsam i hodebunnen gjør håret fett. Fett hår = flatt hår!

Skrevet

Jeg har noe samme problemet, bare det at jeg har masse fall i håret NEDE, men oppe med hodebunnen er det flatt og skikkelig kjedelig. Har vurdert å kjøpe volum shampo på frisør salongen, for jeg liker ikke å bruke så mye spray o.l daglig i håret, og så HATER jeg å føne...kjeeedelig...noe som vet om en god shampo vil hjelpe?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...