Gå til innhold
Hundesonen.no

Flatt hår, hvordan få det stort?


ellish

Recommended Posts

Skrevet

Ja som topic sier så sliter jeg med litt sånn flat kjedelig hår! :yes: Bruker elnett fra Loreal og den funker greit (i 5 min.) Så er det noen som har noen tips til meg? Noe jeg kan gjøre eller kjøpe? :ahappy:

Tips tas godt imot! :ahappy:

Guest Christine
Skrevet

Bøy deg ned mot gulvet(sånn at håret faller nedover) børst masse på "begge" sider, ha i hårspray og sleng håret oppover igjen. Vanskelig å forklare, så si i fra om du ikke skjønner det :ahappy:

Skrevet

børst håret feil vei inn mot røttene, så børster du forsiktig over det igjen så man ikke kan se at du har tupert det, kan spraye for å holde lenger. proffs hårspray er bra!:ahappy:

Skrevet
børst håret feil vei inn mot røttene, så børster du forsiktig over det igjen så man ikke kan se at du har tupert det, kan spraye for å holde lenger. proffs hårspray er bra!:ahappy:

Er den bra altså? Blir håret sånt fett av den? Det er jo også ett problem! :ahappy:

Tusentakk alle sammen, inn mot røttene ja! Det skal jeg huske på! :rolleyes:

Skrevet

Jeg har en "natur børste", som er en "stål" børste. Da greier du oppover, og tar spray i :ahappy: Jeg har kjøpt min på "Vita" på Amanda :P

Skrevet
Stikk fingen i en stikkontakt. Funker som bare juling. :P

Tror kanskje den er den mest effektive metoden. Man må lide for skjønnheten. :P

Skrevet

Når jeg vasker håret, har jeg i skum etterpå før det er tørt. Viktig å få skummet ved hår-røttene, ikke i tuppene. Det er røttene som skal gi volum, ikke tuppene, hvis du skjønner. Så bøyer jeg hodet nedover, og føner nedover til det er tørt. Spray har jeg ikke behov for etterpå. Det faller litt sammen etterhvert (men så ser jeg jo ut som en løve rett etter føning også, da, så det er greit), og det holder seg til dagen etter. Hariomatherapy fra Nicky Clarke eller noe sånt heter den jeg har best erfaring med, kjøpes på KappAhl, med gull-aktig farge på boksen.

Skrevet

Okei! Har hørt at den fra Nicky Clarke skal være god! Men hvordan blir håret av den? Sånn tungt og fettete om du skjønner? For det er derfor jeg vanligvis ikke bruker skum. :P

Skrevet
Okei! Har hørt at den fra Nicky Clarke skal være god! Men hvordan blir håret av den? Sånn tungt og fettete om du skjønner? For det er derfor jeg vanligvis ikke bruker skum. :)

Nei, ikke tungt og fettete; jeg hater det!

Den gjør heller ikke at håret klistrer seg sammen i strimler og ser fettete ut, når det regner. Har en fra KMS som gjør det, og som gjør at fingrene kjennes fettete/seige ut når jeg tar mye i håret. Jeg syns den fra Nicky Clarke holder godt, så jeg vasker håret bare annenhver dag, skummet holder seg selv om jeg kammer (det gjør ikke det frisør-skummet fra KMS). Blir selvsagt noe mindre volum enn rett etter føning, men det holder greit for min del. Har hår ca til skuldrene.

Skrevet

Har samme problemet! Jeg bruker shampoo fra define med sånn effekt at håret blir tykkere og etterpå bruker jeg hårskum fra samme serie. Så føner jeg det.

Og om hårspray har jeg også et tips; ikke bruk pump-spray. De inneholder veldig ofte fuktighet som gjør håret flatt. Bruk heller sånn tørrspray. Personlig er fructis sin spray min yndling :)

Skrevet

også kom jeg på en ting til! Hehe.

Hårruller! Ganske store med en diameter på ca. 3-4 cm. Ta dem i i vått hår og ha dem i til håret er HELT tørrt. Da skal jeg love deg at håret blir stort :)

Skrevet

prøv å: vask håret så tørker du det bittelitt og fordeler Define fiber paste i hårrøttene mens du holder hodet ned. Og så føner du det tørt:) funker veldig bra

Skrevet

Et tips er å kun bruke balsam i hårtuppene, ikke helt inn til hodebunnen. Balsam i hodebunnen gjør håret fett. Fett hår = flatt hår!

Skrevet

Jeg har noe samme problemet, bare det at jeg har masse fall i håret NEDE, men oppe med hodebunnen er det flatt og skikkelig kjedelig. Har vurdert å kjøpe volum shampo på frisør salongen, for jeg liker ikke å bruke så mye spray o.l daglig i håret, og så HATER jeg å føne...kjeeedelig...noe som vet om en god shampo vil hjelpe?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...