Gå til innhold
Hundesonen.no

Trening


Guest Vicky

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen bilder jeg tok i farta med mobilen :)

Her leker bikkjene litt etter kurs

photo00508sg.jpg

Her er min yndlings schæfer... hun er helt nydelig. heter Alfa. Her ser du det ikke, men hun har ikke den typiske schæfer/banan ryggen. Hun skal antageligvis ha valper etter hvert :)

photo00519ji.jpg

Vicky`s bror Båtsmann kom endelig på trening etter lang pause. Her trener han ruta :)

photo00484gm.jpg

Skrevet

Hmm.. Om det er noe feil med instruktøren hvis hundene ikke får hilse/leke med hverandre. Før og etter kurs?

Snakker nå om ett kurs jeg gikk på engang.

Skrevet

Det er vel ikke et must at de hilser på hverandre.. På Horten hundeklubb pleier de ikke å springe løs etterpå hvertfall, men det er vel forskjellig fra sted til sted :)

Skrevet

jah, vi pleier å gå rundtur etter kurset :) bikkjene syns det er kjempemorro :)

Skrevet

Enkelte som avholder hundekurs har gjort seg erfaringer med at hunder kan miste litt lysten til å arbeide med føreren sin fordi det er mer morsomt med de andre hundene. Det er nok derfor at noen ikke praktiserer dette.

Skrevet

Men her leker de etter kurs. Har det noe å si? Eller blir det sånn da at du mener at neste gang hundene kommer vil de heller leke enn å trene? :?

Skrevet

Noen hunder lærer seg til at først er det lek og moro med far/mor, og så er det de andre kameratene etterpå. For andre hunder igjen kan fort forventningene være lek med kameratene så fort hunden kjenner igjen dem - altså før treningen. I de fleste tilfeller går jo dette fint, særlig når leken er etter kurs.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...