Gå til innhold
Hundesonen.no

-Godbiter


ellish

Recommended Posts

Skrevet

Abby bruker utrolig god tid på å tygge! Selv om jeg deler en frolic opp i 6 biter tar det tja? 3-4 minutter før den er nede. Derfor går det i leverpostei her! Men jeg vil jo variere dette litt. Så jeg lurte på om dere vet om noen godbiter som går litt lett ned?

Skrevet

Ost på tube, smårettbacon (delt i to kanskje), små skinkebiter (kommer kanskje i samme type pakke som smårettbacon om jeg ikke husker feil) eller annet som går an å dele opp i bittesmå biter.

Skrevet
Ost på tube, smårettbacon (delt i to kanskje), små skinkebiter (kommer kanskje i samme type pakke som smårettbacon om jeg ikke husker feil) eller annet som går an å dele opp i bittesmå biter.

Har smårettsbacon. Den går ned etter ca. ett minutt tygging! :P Kanskje jeg skal kutt opp den i enda mindre biter! Takk for gode råd folkens! Skal ta meg en tur på butikken i morgen jeg tror jeg! :)

Skrevet

Emma er også sånn. Her går det i pølser i alle slags former og fasonger, ost, skinke, kylling, kjøttdeig... Og alt i pitte små biter. Det er så slitsomt å stå å skjære opp! Men må man så må man. :)

Skrevet
Leverpostei på tube. Det er jo ikke noe som må tygges...

Det er bare det jeg gir henne. :P

Takk alle sammen! :)

Skrevet
kanskje traning bites fra olivers petfood? de kan bli veeldig små:o

Ja de syns jeg er bra. Må bare knekke dem opp litt. Har tenkt å kjøpe dem, har prøvd dem på Blondie hos en vennine og hun likte dem veldig godt også luktet dem godt også.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...