Gå til innhold
Hundesonen.no

Missy elithund!


Fanny

Recommended Posts

Skrevet

Vi var också på tur till Sverige igår och tävlade i lydnadsklass III. Missy var inte alls i toppform, hon kändes nästan inte frisk, men vi startade ändå och visste att vi faktiskt kan våra grejer. Hon höll inte ihop helt till slutet och fick en 8:a på vittringsapporteringen och en 5:a på fjärrdirigeringen, resten var helt okej.

Vi fick 275 poäng och vann klassen. Eliten nästa!

Film kommer här: http://www.twiggy.se/movies/070512-1.wmv

Skrevet
Gratulerer nok engang :) Fine lille Elitemusen :)

Men jeg får ikke linken til å virke...

Ta det lugnt, jag jobbar fortfarande med att få upp den... Anslutningen dör då och då.

Skrevet
Ta det lugnt, jag jobbar fortfarande med att få upp den... Anslutningen dör då och då.

*sukk* får ta meg av mine egne hunder litt jeg da, så kanskje den er oppe å går når jeg prøver igjen senere :)

Skrevet

Gratulerer så mye, Fanny! :) Dere er råflinke. Håper vi får se masse til dere i ringen framover da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...