Gå til innhold
Hundesonen.no

Endelig agilitykurs.


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Nå har vi endelig kommet igang med agility, og det er faktisk så gøy som alle sier at det er. Pippin er så flink så, like flink som de andre som ikke har gått kurs før. Minst! Tunnelen sprang han rett gjennom på første forsøk. Vippa var litt skummel, men det hjalp med en haug pølsebiter. Mønet gikk som en drøm (hvor har han lært det før?). Slalomen var forvirrende, "ja, jeg kommer da, det må da være det samme om jeg kommer denne veien?!"

Jeg har hele tiden lyst til å klikke og shape, men det må jeg gjøre innimellom kurskveldene, resten av gjengen kan liksom ikke stå og vente en evighet på at jeg skal ta Pippin på fersken i å gjøre det riktig... Lurer på hvordan de gjør det på Canis-agilitykurs?

Men vi er igang. Vi gleder oss til neste kurskveld. Og så skal vi snekre hindere i helga!

Agility12.jpg

Agility2.jpg

Skrevet

Så gøy at begge syntes det var moro :D Har man en klikkerklok hund og er flink til å sette kriterier, bruker man ikke noe lenger tid enn lokking/dra med båndet innlæring :D

Skrevet
Så gøy at dere likte det:) Trener dere på Skjetlein? Vi tenkte oss på tirsdagstreningene framover:)

Kurset er på Skjetlein ja. Vi tenker å dra på noen tirsdagstreninger, kanskje vi sees :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

På tirsdager er det trening med instruktør, mens en kan trene selv på onsdager og søndager. Jeg har vært der 2 onsdager nå sammen med Magrete/Tinja og vi har vært der heeelt alene. Supert :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...