Gå til innhold
Hundesonen.no

Animal planet


janne&kenny

Recommended Posts

Nå har vi fått Lyse.. Jeg ser ikke så mye på tv, men ser jeg på tv, ser jeg på animal planet, tv 2 eller tv norge..

Det er så spennende på Animal Police, men der er så mye reklame, så ser vi jo det samme om igjen og om igjen... kjedelig.. Andre som ser på det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ser ikke mye på tv, men ser jeg på er det alltid animal planet, discovery channel eller national geografic. Syns egentlig ikke dyrepolitiet og lignende serier er så morsomt må jeg innrømme. Det jeg liker å se er dyre og natur dokumentarer, det er vel det eneste jeg ser på også :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ser ikke mye på tv, men ser jeg på er det alltid animal planet, discovery channel eller national geografic. Syns egentlig ikke dyrepolitiet og lignende serier er så morsomt må jeg innrømme. Det jeg liker å se er dyre og natur dokumentarer, det er vel det eneste jeg ser på også :)

Jeg synest ikke det er litt morsomt en gang, men jeg synest det er spennende å se når hunder blir friske og får nye hjem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det hender. Hvis det ikke er noe annet bra på tv ser jeg ofte på dyrepolitiet... Synes Animal Planet var mye bedre før da det var sånne veterinær serier som f.eks veterinærer i praksis med Trude Mostue. Det var artig å følge med på!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ser mye på Animal Planet. Spesielt på Animal Police programmene. Det er så moro å se at det faktisk finnes folk i verden som gjør en så utrolig flott innsats for dyrs ve og vel. Det skjærer i hjertet å se noen av de dyrene de redder, men det at de aller fleste blir reddet og kommer til nye, gode hjem er flott å se. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...