Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder som slikker


softis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hatt en heftig diskusjon med læreren min i dag. Vi hadde om sykdommer og snakket om måter man kan få sykdommer. Han kom inn på at dyr var fæle på å gi sykdommer med spyttet sitt. Han sa at det dummeste han kunne se var at noen lot hunden sin slikke seg i ansiktet. Det var visst som å be om å bli syk. Jeg protesterte(som vanlig :rolleyes: ) i mot og mente at hunder har en ganske ren munn. (met å ha hørt at de til og med har renere enn mennesker?)

Men han sto på meningen sin. Han ble visst så kvalm av at folk lot hundene sine slikke seg og andre fordi det var en skikkelig uting som var farlig.

Er bare litt nysgjerrig på hva dere mener? Lar dere hunden deres slikke dere i ansiktet/ på munnen?

Jeg har alltid latt Villa slikke meg når vi koser og jeg har ikke vært syk på i hvertfall et halvt år!

Skrevet

Mythbusters har bevist at hunder har renere munn enn mennesker... Jeg er alltid skeptisk til å la fremmede hunder slikke meg i ansiktet - hunder spiser relativt ekle ting. Men så lenge folk lar andre mennesker slikke mandlene sine tror jeg det er vesentlig større smittefare der enn at en hund slikker deg på handa...

Skrevet
Mythbusters har bevist at hunder har renere munn enn mennesker... Jeg er alltid skeptisk til å la fremmede hunder slikke meg i ansiktet - hunder spiser relativt ekle ting. Men så lenge folk lar andre mennesker slikke mandlene sine tror jeg det er vesentlig større smittefare der enn at en hund slikker deg på handa...

var det jeg mente. Takk, nå har jeg bevis til læreren :)

Skrevet
Mythbusters har bevist at hunder har renere munn enn mennesker... Jeg er alltid skeptisk til å la fremmede hunder slikke meg i ansiktet - hunder spiser relativt ekle ting. Men så lenge folk lar andre mennesker slikke mandlene sine tror jeg det er vesentlig større smittefare der enn at en hund slikker deg på handa...

Vel, de beviste vel at hunder hadde mindre av de bakteriene vi mennesker hadde i munnen, vel? Ikke at de hadde mindre bakterier, men andre? :)

Ikke for det, jeg lar mine hunder slikke meg på haka - så sant jeg ikke nettopp har sett at de har fått i seg noe ekkelt da - og er forholdsvis frisk.. Den eneste sykdommen jeg har, tror jeg neppe kommer fra bikkjene :)

Skrevet

Vel,er ikke noe fan av det.

Men det er hundenes måte å utrykke sin underdanighet for flokklederen så det er symbolsk for hunden.

Men heldigvis har jeg ikke en hund som rekker opp,og ikke løfter jeg henne opp for å bli rundsleika.

Skrevet

Hunden's munn er renere enn menneskers. Det har tilogmed læreren min gidd seg på! (Hun er sykepleier og veldig opptatt av hygiene!) Jeg har også hørt at det er bedre å få "kyss" fra hunden sin enn venninner og slikt.

Tassen har alltid fått lov til å "kysse meg" og slikke meg i ansiktet. Noen syns det er ekkelt og det får være deres sak. Jeg syns det er koselig jeg og føler vi blir knyttet godt sammen av det! Abby har også begynt å slikke meg i ansiktet nå.. :rolleyes:

Skrevet

hehe, du får høre med læreren din om han er ukyssa, aldri drukket av samme glass som noen, aldri bitt negl, aldri spist noe uten å vasket hender først...osv

Ikke at man skal la hvem som helst hund slikke deg grenseløst i ansiktet til en hver tid , men hvis man er redd for å bli alvorlig syk av det så tror jeg man har en del andre ting å stresse litt over også.

Epler f.eks er egentlig ikke noe poeng å vaske før man spiser de fordi de er tilsatt så mye sprøytningsstoffer.

Bite negler er som å slikke toalettskål kanten.

Ja, mye spennede fakta. Har man ikke et problem, så kan man lett skape et:)

Jeg burde vel egentlig kanskje vært død nå når jeg jobber med barn på dagen og hunder på kvelden. Mere bakterier kommer man vel ikke borti:)

Skrevet

Hehe...

En annen ting du kan spørre læreren din om er om h*n har tannbørsten sin i samme rom (badet) som toalettet. Da skal jeg love deg at læreren får i seg bakterier så det holder...

Skrevet
Tassen har alltid fått lov til å "kysse meg" og slikke meg i ansiktet. Noen syns det er ekkelt og det får være deres sak. Jeg syns det er koselig jeg og føler vi blir knyttet godt sammen av det! Abby har også begynt å slikke meg i ansiktet nå..

Samme her.

Hundene mine "kysser meg" hele tiden dem. Syntes det er koselig jeg... :)

Skrevet

Synes også det er hyggelig at hunden kysser, så lenge det er begrenset og at jeg bestemmer når den får lov.

Takk for masse bra ting jeg kan si til den "perfekte" læreren min som kan og vet alt :)

Skrevet
Vel, de beviste vel at hunder hadde mindre av de bakteriene vi mennesker hadde i munnen, vel? Ikke at de hadde mindre bakterier, men andre? :)

Nei.. Jeg satt og så på dette på Discovery, og der lot de en hund slikke i en sånn skål man dyrker bakterier i (som jeg seff ikke husker hva heter), og et menneske slikke i en annen. Når bakteriene var ferdig dyrket var det ca halvparten så mye bakterier i hundeprøven som i menneskeprøven. Mythbusters rock!

Skrevet

Jeg synes det er :) Har alltid syns det. Derfor har jeg prøvd å ikke tillate slikking i ansiktet. Selv om hun prøver ofte. Syns det er ekkelt. Spesiellt når hun slikker seg i ræva først. Så spiser hun mat som lukter råtten fisk og ånden er ikke så god. Så blir man klissete, våt og ekkel..

Ofte spiser hunder både råtten søppel, bleier og andre dyrs dritt. Så jeg vet aldri hva en fremmed hund netopp har slukt i seg.

Syns også det er litt ekkelt å se folk som lar hundene rundsleike dem i ansiktet og munnen.. Men hver sin lyst. :) "hygenisk" eller ikke, så er det blæh.

Guest Maritus
Skrevet

Hunden min slikker faktisk ikke folk i ansiktet (eller noen andre steder) :rolleyes: Kanskje hun rett og slett er litt bærthe og synes mennesker er litt for ureinslige! :) Men selv er jeg ikke så glad i slikking i anskiktet!

Skrevet

Jeg synes vel egentlig det er både ekkelt og koselig. Han får lov av og til, men foretrekker at han lar være. Heldigvis har jeg ikke en slikkegal hund :)

Skrevet

Personlig liker jeg det IKKE, men er ikke redd for bakteriene. Som neglebiter er jeg overbevist om at jeg får i meg langt mere ærsj på den måten...

Men fordi jeg ikke liker det, ikke oppmuntrer hundene til å gjøre det, og ikke tillater dem det - så er mine ikke spesielt slikkete heller. Men et lite sånn "jeg KAN ikke styre meg"-nuss en gang i blant er jo så søtt at det er nesten greit, da..

Også har jeg en som blir helt "lyrisk" hvis hun får slikke føttene/tærne mine, da.. Hun blir helt fjern i blikket og kan slikke og slikke og slikke - nærmest til jeg får gnagesår. Litt søtt, men ganske ekkelt og det kiler som søren!

Susanne

Skrevet
Personlig liker jeg det IKKE, men er ikke redd for bakteriene.

*Skrive under*

Er ikke noe særlig å bli slikket av en hund som akkurat har spist bæsj og rundslikket kjønnsorganet sitt...

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Nei, jeg er ikke no glad i at hunder slikker meg. Hverken i ansiktet eller andre steder. Men det er ikke fordi jeg er redd for bakterier.

Og at hunden sin mund er ren er vel å ta litt hardt i. Hundens munn er full av bakterier akkurat som vår munn er. Men det er ikke de samme bakterinene.

Skrevet
Nei, jeg er ikke no glad i at hunder slikker meg. Hverken i ansiktet eller andre steder. Men det er ikke fordi jeg er redd for bakterier.

Og at hunden sin mund er ren er vel å ta litt hardt i. Hundens munn er full av bakterier akkurat som vår munn er. Men det er ikke de samme bakterinene.

Det er ingen sm har sagt den er ren, men den inneholder mindre bakterier.

Skrevet

Synes det er koselig noen ganger... Luna skal slikke at som finnes hu da.. Ikke akkurat koslig hvis hun har vært på jordet og spist kaninmøkk .. <_<

Skrevet

Jeg er ikke hysterisk noen av veiene jeg.... mine hunder har en ting for å slikke ører, så det går innimellom... klining med hundene er ikke no for meg :)

Skrevet

Syns det er helt greit så lenge det ikke blir for mye av det. Et suss i ny og ne er da bare koselig. men notorisk slikking er æsj. Onkelen min har en flat som er helt ekstrem, og det er bare ekkelt.

Skrevet

Emma vasker ørene til de hun liker, om hun får lov. Og jeg koser med henne vil hun ofte slikke på hendene mine.. Det er hennes kosing tilbake på meg. Hun lukker øynene nesten helt og bare koser. :) Hender hun slikker i ansiktet mitt og, men hun godtar det hvis jeg snur meg vekk og sier rolig nei.

Skrevet

Hvis jeg løfter opp Rikke og koser henne, så får jeg av og til et par nuss! Det syns jeg bare er koselig jeg. Men unngår det hvis hun nettopp har vaska seg eller spist no ekkelt.

Men nå har jo Rikke en temmelig liten tunge da. :)

Hun liker forresten veldig godt å slikke hender mens hun blir klappet, men det liker jeg ikke. Det blir bare irriterende for hun gir seg jo ikke. :P Så da tar jeg bare å flytter litt på henne, sånn at hun skjønner at hun ikke skal!

Java er ikke så voldsomt sleikete av seg enda. Biter mest! :) Men er samme "regler" der som på Rikke.

Andre hunder liker jeg ikke at sleiker meg i ansiktet. Men det er rett og slett bare fordi jeg ikke veit hva de har spist/vært borti!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...