Gå til innhold
Hundesonen.no

Fiine id brikker... noen som vet?


Recommended Posts

Skrevet

Noen som har sett slike id brikker til salgs i Norge, helst til en mer vennlig pris? :whistle:

Jeg synes de var kjempesøte, men de koster jo det dobbelte av prisen på hundemynten.. <_<

Skrevet

De var kuuule :whistle: Slike ønsker Sasha seg.. :glare: Så da får jeg vel bare kjøpe da :twitch:

Edit: Har forresten ikke sett slike i Norge nei..

Skrevet
Hihi, de Visa/mastercard var litt tøffe da.. Men litt vel bling kanskje :whistle:

De fleste er vel eeegentlig litt bling der :rolleyes:

hehe...

Men nå vet ikke jeg hva folk anser om fiine! :twitch:

Skrevet
Her har dem også fine. Noen er kanskje litt for bling-bling?! :twitch:

Syntes de var fine jeg da, og billige :whistle: Noen som vet hvor mye det koster å gravere der? Og frakte?

Skrevet
Haha.. tror ikke jeg kommer til å spandere sølvsmykker med rubiner til mine hunder noen gang!

Det er liksom slik jeg vanligvis ser henne; møkkete av søle, kumøkk eller sagflis :twitch:

Et herlig hundeliv det :whistle:

Skrevet
Haha.. tror ikke jeg kommer til å spandere sølvsmykker med rubiner til mine hunder noen gang!

Det er liksom slik jeg vanligvis ser henne; møkkete av søle, kumøkk eller sagflis :twitch:

Amira56.jpg

827.JPG

Ikke jeg heller...men de på netthest var fine :whistle:

Skrevet

Åh, de som BC-Rex la ut var dritstilige.. Akkurat min stil! :whistle:

*lete gjennom lommeboka etter bortgjemte småmynter*

Skrevet
Syntes de var fine jeg da, og billige :twitch: Noen som vet hvor mye det koster å gravere der? Og frakte?

Hm. jeg fant ut at det kan bli veldig dyrt, for man må (om jeg ikke så feil) bestille med postoppkrav, og dette ble 110 kr i tillegg. Finner ikke noe om å gravere. Ta evt en tlf og hør. Men det ble litt dyrt.

Jeg er så heldig å har butikken så og si rett ved meg ;) (og en venninne som jobber der).

Åh, de som BC-Rex la ut var dritstilige.. Akkurat min stil! :whistle:

*lete gjennom lommeboka etter bortgjemte småmynter*

Du er jo så heldig og bor ganske "nærme" butikken da. Men jeg har aldri sett de id-brikkene der, men ta en tlf så får du nok svar ;)

Skrevet

Åh! :) Er det på hest og hund de har dem? Så bra. :) Det er rett ved skolen min det. Må nok spare til en sånn en til tøtta.

Skrevet
Åh! :) Er det på hest og hund de har dem? Så bra. :) Det er rett ved skolen min det. Må nok spare til en sånn en til tøtta.

Er hvertfall nettbutikken dems om jeg ikke er helt på jordet nå. Men du bør nok høre om de har de i butikken, ellers skaffer de det helt sikkert :)

Skrevet

Vi har jo masse sånne brikker i butikken vår også nå.. :) Jeg får dem gratis. Så foreløpig dropper jeg det nok. Kanskje jeg får kjøpe en sånn en til en fremtidig valp (drømmer om fancy utstillingshund.. hehe)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...