Gå til innhold
Hundesonen.no

Cherryeyes


sussa85

Recommended Posts

Skrevet

jeg las om det her på hundesonen, og lurer på hva det er? Søkte etter det på nettet men fant ikke ut av det. noen som kan gi meg svaret?

Skrevet

Jane skrev i et annet innlegg:

Cherry Eye :

Når blinkhinnekjertelen blir forstørret vil den komme til syne innerst i øyekroken som en liten rød pose.

Hvis dette skjer, bør kjertelen sys tilbake på plass. Tidligere var det mer vanlig at man klippet bort kjertelen, men dette kan føre til at hunden får problemer med manglende tåreproduksjon og følgende tørre øyne (KCS) senere i livet.

bcAmira skrev:

Cherry eye så virkelig ikke godt ut! Bilde

Skrevet

Vår hund hadde dette, så ut som to små kirsebær, en i hver øyekrok. Hun ble operert, og har siden den gang måtte dryppes med tårevæske to ganger daglig...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...