Gå til innhold
Hundesonen.no

Legge ut filmer


Kjerstii

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil gjerne legge inn filmer av Taika på hjemmesiden min, som åpnes i Windows Media Player. Men jeg skjønner ikke hvordan jeg klarer det...

Må jeg laste opp filmen på webhotellet mitt, eller holder det å laste den opp i FrontPage?

Noen av dere flinke soniser som kan hjelpe? :)

Skrevet

Tusen takk ;)

Tjaa, eh, trodde jo jeg skulle forstå dette.

Men hvordan jeg laster opp selve filmen skjønte jeg ikke likevel :)

EDIT: fikk det til. Skjønte til slutt at jeg måtte laste opp filen via webhotellet ;)

*Dobbelpost Crizpo*

Skrevet

Det var vel egentlig det jeg skulle fram til, men som jeg ikke skrev :)

Men kanskje du skjønte det når du så at jeg hadde lastet den opp som fil på freewebs?....

vel, det viktigste er at du fikk det til ;)

Bare sånn av ren nysgjerrighet... hvilken film er det du laster opp? ;)

Skrevet

En film av Taika som leker på trampolinen, hehe.

Men vet ikke helt om jeg skal legge den ut på hjemmesiden. Fordi det tok så lang tid å laste den ned, for de som skal se den :)

Skrevet

Hvorfor ikke laste den opp på youtube eller photobucket og legge ut på hjemmesiden? Tar ikke noe plass fra webhotellet dit heller.

Bare et tips :)

Jeg vil nemlig se film ;)

Skrevet

Det tar kanskje litt plass, men noen ganger er det ikke så fint å se filmen så liten.

Du kan da f.eks lage en freewebs konto? Det er jo gratis, og der kan du laste opp filmfilene dine slik at de åpnes i Windows Media Player.

Skrevet
Det tar kanskje litt plass, men noen ganger er det ikke så fint å se filmen så liten.

Du kan da f.eks lage en freewebs konto? Det er jo gratis, og der kan du laste opp filmfilene dine slik at de åpnes i Windows Media Player.

Det hadde jo vært en idè ;)

Men fortsatt tar det vel tid å åpne den?

Skrevet

Det er bare å klikke på

"Upload a file" også laster du bare opp .wmv filen.

Det kan ta litt tid før man klarer å se videoen i Windows Media Player, men det tar jo ikke plass på hjemmesiden. Og skulle det ta plagsomt lang tid så kan man vel alltids bruke photobucket & YouTube.

Hvor lang tid det tar avhenger av dataen til han/hun som skal se videoen!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...