Gå til innhold
Hundesonen.no

Lek, Hvor er jeg? i huset


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Du skal beskrive et rom i huset ditt så skal andre gjette hva det er for et rom. Når du har fått bekreftet at det er riktig rom er det din tur.

F.eks:

Her inne finnes det menneskets bestevenn med fire bein og skinntrekk.

Et bilde som beveger seg og som ofte kommer med irriterende sanger som Full Pakke..

Hvor er jeg?

Noen gjetter:i stua

Jeg sier: Riktig!

Okei da begynner jeg:

Her inne finnes det utrolig mye kjedelig. Som ark med masse mattematikk på.

Men også en stor flott ting som jeg sitter å klukker på akkuratt nå.

Hvor er jeg?

Skrevet

Og da skulle jeg si noe om jeg ikke tar feil? for jeg fikk riktig på kontor rom :)

Her inne finnes det noe som har fire bein og som jeg pleier å være i på natta. Jeg tilbringer meg bare her inne på natta som regel, og når jeg har vondt i hodet som nå :P Hvor er jeg?

Håper det ikke ble for vanskelig :rolleyes:

Skrevet

hm, skal jeg prøve noe da.

Her står jeg å pusser noe, men det er ikke sølv. Bikkja ta`s med hit når han er møkkete. Det er vanlig at jenter bruker mer tid på dette rommet, men det er kanskje en myte? (ellers passer ikke jeg til å være jente).

Hvilket rom snakker jeg om? (vanskelig!) :rolleyes:

Skrevet

Ok. På et rom i huset mitt henger det en plakat med ferskvannsfiskearter, en dollarseddel og et avisutklipp som handler om den siste prosten i Kroer. Man tilbringer ikke så veldig mye tid på dette rommet, men det er allikevel et svært nødvendig rom.

Skrevet

Her er det stort sett hunden som holder til.

Leker, kosebamser og tepper ligger strødd runt på gulvet.

Hvor er jeg?

Skrevet

Her er det ofte rot når jeg skal holde det rent her.

Det er ikke så stas for meg å være her, for jeg stresser ganske mye når jeg er her inne vis det har noe med de runde platene å gjøre.

Jeg liker meg bedre etter på når jeg går til et annet rom å gjør noe med det som jeg lager her.

HAHA ;) håper dere skjønte noe av dette, det er altså det rommet som jeg stresser i jeg skal fram til ikke det andre koselige rommet.

Skrevet

Okei, da er det min tur.

Millie ligger på noe med fire ben. Veldig ofte brukt denne tingen (spesielt om natta). Det står også en TV her, og et kleskap.

Hmm, hvor er jeg? :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...