Gå til innhold
Hundesonen.no

Lek, Hvor er jeg? i huset


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Du skal beskrive et rom i huset ditt så skal andre gjette hva det er for et rom. Når du har fått bekreftet at det er riktig rom er det din tur.

F.eks:

Her inne finnes det menneskets bestevenn med fire bein og skinntrekk.

Et bilde som beveger seg og som ofte kommer med irriterende sanger som Full Pakke..

Hvor er jeg?

Noen gjetter:i stua

Jeg sier: Riktig!

Okei da begynner jeg:

Her inne finnes det utrolig mye kjedelig. Som ark med masse mattematikk på.

Men også en stor flott ting som jeg sitter å klukker på akkuratt nå.

Hvor er jeg?

Skrevet

Og da skulle jeg si noe om jeg ikke tar feil? for jeg fikk riktig på kontor rom :)

Her inne finnes det noe som har fire bein og som jeg pleier å være i på natta. Jeg tilbringer meg bare her inne på natta som regel, og når jeg har vondt i hodet som nå :P Hvor er jeg?

Håper det ikke ble for vanskelig :rolleyes:

Skrevet

hm, skal jeg prøve noe da.

Her står jeg å pusser noe, men det er ikke sølv. Bikkja ta`s med hit når han er møkkete. Det er vanlig at jenter bruker mer tid på dette rommet, men det er kanskje en myte? (ellers passer ikke jeg til å være jente).

Hvilket rom snakker jeg om? (vanskelig!) :rolleyes:

Skrevet

Ok. På et rom i huset mitt henger det en plakat med ferskvannsfiskearter, en dollarseddel og et avisutklipp som handler om den siste prosten i Kroer. Man tilbringer ikke så veldig mye tid på dette rommet, men det er allikevel et svært nødvendig rom.

Skrevet

Her er det stort sett hunden som holder til.

Leker, kosebamser og tepper ligger strødd runt på gulvet.

Hvor er jeg?

Skrevet

Her er det ofte rot når jeg skal holde det rent her.

Det er ikke så stas for meg å være her, for jeg stresser ganske mye når jeg er her inne vis det har noe med de runde platene å gjøre.

Jeg liker meg bedre etter på når jeg går til et annet rom å gjør noe med det som jeg lager her.

HAHA ;) håper dere skjønte noe av dette, det er altså det rommet som jeg stresser i jeg skal fram til ikke det andre koselige rommet.

Skrevet

Okei, da er det min tur.

Millie ligger på noe med fire ben. Veldig ofte brukt denne tingen (spesielt om natta). Det står også en TV her, og et kleskap.

Hmm, hvor er jeg? :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...