Gå til innhold
Hundesonen.no

Tørr jeg sove inatt?


Tonje

Recommended Posts

Skrevet

Ok, nå er jeg litt smånervøs her,så jeg må spørre :D

saken er den at,da jeg kom hjem fra jobb idag hadde lillegutt vært litt dålig i magen,og gulvet på vaskerommet var ikke det nydeligste synet jeg har opplevd*ugh*! Det var bare å hive seg rundt å gjøre rent,men jeg hadde det litt travelt,så jeg bare plukka ut noen vaskemidler fra skapet mens jeg prøvde å holde pusten..heller på gulvet å får orden i sakene. Satte opp et vindu i samme etasjen før jeg og lillegutt dro på besøk til moren min.

Når jeg så kommer hjem igjen noen timer senere,kjenner jeg en sterk lukt,og det svir i øya,og jeg blir litt sånn rar i topplokket. Okei,her må vi sjekke hva vi egentlig har brukt på gulvet,og det viser seg å være noe sånt luktkondenseringsmiddel eller hva det heter. Dette har min far fått tak i på jobben,og er noe som blir brukt blandt annet i hus hvor lik har blitt liggende en stund osv.. Og på flasken står det selvfølgelig at dette skal blandes ut(altså,jeg brukte litt vel mye)og at man skal ha på maske mens man bruker det.Jadda :rolleyes:

Nå har jeg luftet ut ganske lenge,men synes fortsatt lufta er litt uggen. Er dette farlig? tørr jeg legge meg å sove inatt?

Ja,jeg vet,fryktelig klønete å ikke lese,men når dyret har hatt dårlig mage så vil man fjerne avfallet fort som f'''.

Mulig jeg overreagerer litt her og,men er litt skeptisk til "forurenset"luft :D

Skrevet

Tviler på at du "sovner inn" :D Men du kan sikkert våkne med en helsikkens hodepine i morra. Lukk døren til soverommet ditt så kommer nok minimalt inn der :D

Skrevet

Du har nok helt rett,takk for beroligende ord :D Men er det rart man blir litt skeptisk når man leser at greiene ikke skal pustes inn! :closedeyes:

Skrevet

Du sovner nok ikke inn :D Men jeg kan fortelle deg at når jeg og noen venninner skulle på hyttetur på fjellet måtte vi ha myggspary. Vi kjøpte en boks med insektsspray på butikken og dro på hytta. Denne boksen spraya vi oss med som vanlig myggsspray, vi trodde jo det var det (ingen leste på den flaska før etter en uke nei :rolleyes: ). Siste dagen eller no oppdaget jeg at det sto på flaska (rett etter at jeg hadde satt meg inn med det drittet) at det var innsektsspay som skulle sprayes i hus som hadde problemer med innsekter og andre skadedyr. Og den skulle ikke sprayes mot mennesker :D Jaja, her har vi brukt den som vanlig spary i en uke. Vi har klart oss allen sammen :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...