Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som skal på mosse utstillinga?


Guest Vicky

Skal du til Moss i helgen?  

16 stemmer

  1. 1.

    • Ja!!!
      5
    • Nei....
      11


Recommended Posts

Guest Vicky

Noen som skal dit? Kristina, Julie=IW og meg skal dit. Kanskje vi kan ha et lite uofisiellt Hundesonen treff? Så kan vi se hundene og hverandre live for en gang skyld :) Vicky er helt nedrøyta, så hu ser ikke ut, men hadde vært morsomt om vi ses :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har så lyst å reise opp ditt.

Men blir litt stress.. :) Ettersom jeg antagelig måtte ha reist hjem samme dag..

Og hvor langt er det der til fra Stavanger?

Litt flaut å kunne så lite om Norge.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kommer, uten hund, selvfølgelig :)

Tror det holdes på ørebanen i Moss også denne gangen. Det ligger sånn at alle mossere vet om det, så når man kommer til Moss sentrum er det bare å spørre seg frem. "Ørebanen" altså.

Men nå er jeg ikke 100% sikker på¨at det er der det er. Så, er det noen som kan bekrefte det kanskke?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har så lyst å reise opp ditt.

Men blir litt stress.. :P Ettersom jeg antagelig måtte ha reist hjem samme dag..

Og hvor langt er det der til fra Stavanger?

Litt flaut å kunne så lite om Norge.. :)

Haha, er du også en slik geografianalfabet:) Jeg er sinsykt elendlig på geografi, trodde at bodø og tromsø lå sånn ca 2 timer fra hverandre :D

Men Moss ligger ca 7-8 timer fra stavanger (med bil :P ) for der har jeg nemlig kjørt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky
Jeg kommer, uten hund, selvfølgelig

Tror det holdes på ørebanen i Moss også denne gangen. Det ligger sånn at alle mossere vet om det, så når man kommer til Moss sentrum er det bare å spørre seg frem. "Ørebanen" altså.

Men nå er jeg ikke 100% sikker på¨at det er der det er. Så, er det noen som kan bekrefte det kanskke?

artig at du skal dit! Se etter en lys aussie(Vicky) og en Ulvehund så finner du meg, Julie og Kristina :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, er du også en slik geografianalfabet:) Jeg er sinsykt elendlig på geografi, trodde at bodø og tromsø lå sånn ca 2 timer fra hverandre :P

Men Moss ligger ca 7-8 timer fra stavanger (med bil :P ) for der har jeg nemlig kjørt :P

Hehe, det er jo laangt.. Ja, jeg er skikkelig geografianalfabet.. :D

Skal du ditt?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Taz: du kan sikkert bli over natta hos meg om du kommer..hehe.. hvis du kan sove i stua :) No problem! Bare å ta toget det. Men det tar kanskje lang tid?

WheatenMali: Det er i Moss. Eh. Hehe.. Hvis du kjører fra Oslo tar det vel ca en time sørover tenker jeg, kommer litt an på hvilken vei du kjører.

Og dere som kommer, se etter tre jenter med to hunder, en merkelig formet IW-valp og en nedrøyta aussie :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

artig at du skal dit! Se etter en lys aussie(Vicky) og en Ulvehund så finner du meg, Julie og Kristina ;)

Veit hvordan dere ser ut.. Julie har jeg sett før, og Kristina kjenner jeg jo ;) Mihi. Selv om det er lenge siden jeg har sett deg nå, Kristina :-o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...