Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvem "er/var" du i klassen?


Jeampi

Recommended Posts

Jeg er nok grinebitern :) (neida, men med en klasse som ikke holder kjeft ett sekund, skriker, snakker om bæsj, buser og alt sånt man ble ferdig med innen 1 klasse, og jeg som har mye vondt i hodet, så klarer jeg ikke bare å overse det).

Ellers så er jeg vel den som "Kommer og går". (fravær*host*) (det er vel noe sånt det vil stå om i årboka ;) )

jeg er vist mer og jeg. Klassens hundegale må jeg vel si. Ble jo DEN diskusjonen når en lærer (jeg har lagt for hat) sa at han hadde fått to hunder avlivd). <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, på barneskolen frem til 7.klasse var jeg vel den snille og blide jenta :closedeyes: Jeg gjorde omtrent aldri noe galt og bare var der og smilte :rolleyes::)

I 7-klasse var jeg bråkemakern, jeg bråket hele tiden, vet ikke hvorfor jeg forandret meg så mye :P Men sånn ble det bare ;)

På ungdomskola snakket jeg hele tiden, jeg snakket og snakket og snaaaakket. Gjorde jo ikke annet! Tror folk ble lei etterhvert å.. Og jeg sa alltid mine meninger!

På videregående var jeg vel som Monica kommer og går og hundegale dama, hadde mye fravær :rolleyes: Ikke bra, men men ;) Tror folk ble ganske lei av hundesnakket mitt å ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sett fra lærerenes side ; Den snille blonde jenta, som snakker med sitt enorme ordforråd, gjør aldri noe galt, et lite 6er barn

Personlig; Den skravlete, som elsker å diskutere, og gir seg ikke før diskusjonen er vunnet.

Fra klassen; Klassen blondine, fremmedordboka

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ellers så er jeg vel den som "Kommer og går". (fravær*host*) (det er vel noe sånt det vil stå om i årboka :) )

Barneskolen var jeg klassens sprinter. JA, tro det eller ei! :closedeyes: Man forandrer seg med tiden, det er jeg et levende bevis på ;)

Ungdomsskolen var jeg vel klassens guttejente og klassens trønder (bodde i drammen).

Videregående er jeg som Monica og Tine... Klassens Kommer og går. Og klassens trønder her også gitt ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, russenavnet mitt var visst Vimsen (jeg kan ikke skjønne det..:)) Jeg har alltid vært den som har vært forteller i aaalle skolestykker (jada, greit jeg snakker høyt altså, men det hadde vært litt gøy å være piken med fyrstikkene og). Jeg har omtrent alltid vært i elevråd/russestyre/årbokredaktør. Hmm.. Jeg har aldri vært den mest populære, men ofte en som var venn med de fleste tror jeg? På VGS ble jeg en sensasjon (tihi, to jenter fra Asker i en liten guttedominert IKT-klasse på en landbruksskole på Sørlandet), og fikk derfor mye venner med en gang.. Ja.. Jeg vet ikke jeg? Den vimsete, snille, skravlete jenta som ikke er den mest populære, men som har nok av gode venner.. Og som er den ene delen av erteriset Cilla&Aya.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var den hestegale,hundegale og kattegale... Den som var stor i kjeften, lo masse, men alltid fikk best karakter på prøver, men dette var ungdomsskolen.

På vgs var jeg den som kom og gikk, den som hadde finest bil og som dro russetiden helt ut.

Den dag i dag, så er jeg den som tar ansvar, fester ikke, prioriterer hunden min over alt, jobber mye, og er mye i skog og mark, folk forandrer seg visst :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjennom barneskolen var jeg den som det ble satt kryss i taket på når kom tidsnok til timen, og ikke gikk hjem før skoledagen var over. Og den som skulka igjenstittinga også... Jeg kom når det passet meg, og gikk når det passet meg.

I 3 og 4 klasse, var jeg den som alltid glemte bøker hjemme, og måtte gå hjem for å hente de. :) (Og det trudde de at jeg skulle lære noe av, annet enn at glemt bok = fri fra timen). Det var visst enklere å rett og slett gi f*** i en elev, enn å prøve å gjøre noe med at jeg kom og gikk og var mye borte (mobbing...).

På ungdomsskolen skjerpet jeg meg ganske mange hakk bedre, og var i det minste på skolen som oftest. Var vel den hundegale der med den rare dialekta. Og som alltid fløy i skogen og alle ble sjokket over da jeg stilte i virkelig penklær på skoleavslutning en gang.

På VGS ble jeg kjent som "den med hundene". Stor skole, og ikke alltid lett å huske navn på alle, men slang noen på "den med hundene" på navnet mitt, så visste alle hvem jeg var. Jeg var også den som ble dratt inn i konflikter med lærere, fordi jeg tør å si hva jeg mener, og ikke satt og grein i møtene vi hadde med rektor og rådgivere pga en lærer (men hvor seriøs kan man ta en lærer som mener at man er nazist fordi man bruker caps :Laugh: ).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På ungdomsskolen var jeg den rappkjefta som alle lærerne hatet for jeg holdt aldri kjeft :rolleyes:

På vgs er jeg KINDEREGG med stor "K",senest i dag så spurte jeg en lærer om hovedstaden i sverige var stockholm. Hun trodde jeg tulla og sa "nei det er gøteborg" jeg trodde nå at det var det jeg, så jeg skrev gøteborg......Jaja meg i et nøtteskall. Men det er vel egentlig mangel på å faktisk tenke for jeg spør, for hadde jeg satt meg ned og tenkt over det så vet jeg jo hovedstaden i sverige :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var den stille, sjenerte jenta som ingen la merke til, men som også ga uttrykk for sine meninger når det var nødvendig. Sånn har jeg vært hele tiden, også den dag i dag. Eneste som er lagt til i den senere tid er at jeg også nå går under kategorien hundefrelst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Før: Stille, rolig, sjenert, gjorde alltid som lærerne sa..

Nå(meg): "sykhvermandag" barnet(Fordi jeg ikke gidder lærerer vi har i et fag på mandager) Ler av det meste, koffertbarn, ironiskbarn og ditchebarn"

Lærerene: Snill og omsorgfull person. Flink på skolen(med 7 3'ere?:S)

De andre: anoreksiabarn(fordi jeg ikke spiser mer enn to epler til lunsj,. :) ), ditcher også blir jeg vel kaldt en del h*re... :rolleyes:

Er egentlig ganske utadvendt, og sier hva jeg mener ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var den stille sjenerte dyreglade jenta som satt å tegna i alle timene. Ble mobba på barneskolen :)

U.skolen var jeg også sånn, holdt meg det jeg kunne for meg selv.

1året på vidregående var jeg den sinnajenta man ikke kødda med, venninna mi som jeg ble kjent med dette året fortalte i senre tid at folk var litt redd meg. Skulka en del timer i faget jeg ikke likte.

2året da lurte bestevenninna mi meg med på å gå på helse og sosial, der hadde ikke jeg mye å gjøre...

Jeg fikk kjeft hver dag fordi jeg kom for seint. Ble satt ned en karakter på en stor arbeids oppgave fordi lærinna ikke kunne se humoren i forsida. Jeg og venninna mi som var på gruppe sammen digga den jo. Det var Sexpress som var tema. Jeg tegna en naken mann som stod bak et strykebrett (så ikke hans edlere deler) med strykejern å støyk den oppblåsbare dama si...

3året ny skole et stykke unna. Var stille og rolig igjen.

4året flytta på hybel dit, det var russeåret, jeg var ikke snill. Pøbelen i klassen... Skulka alt formye, kom flere turer med en del alkohol innabords, sloss litt og skulka enda mere...

Flytta langt unna og starta på 5året, meg alene jente og eldst. Prøvde å lære ting og var ganske skoleflink, hadde det litt gøy det året også og fikk respekt!

6året likte ikke den klassen, holdt meg for meg selv,men fikk dytta meg igjennom så jeg fikk begynt som lærling. Hadde mensen hver gymtime...

Jeg er så glad jeg er ferdig utdanna, aldri mere skole ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm ... jeg er, og har alltid vært, hun som gjør det bra på alle prøver og innleveringer uten å gjøre en dritt for å få det til. Jeg er velsignet med en hjerne som suger til seg informasjon (gjerne en del unyttige ting, for eksempel husker jeg bursdagen til Liam O'Flaherty utenat enda jeg bare har lest det en gang for en del uker tilbake (28. august 1896)). Også har jeg vel egentlig alltid vært snill og hyggelig mot lærere og elever, også har jeg aldri hatt problemer med å si ifra og spørre om ting jeg lurer på, uansett hvor teit det måtte være... Høres nesten ut som et englebarn. :unsure:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På barneskolen varierte det litt, men jeg var den smiskete, skravlete nerdejenta. Jeg ble tidvis kalt skrivemaskinen pga. at jeg snakket så mye.

På ungdomsskolen var jeg flink å jobbe med skole, kom aldri for sent og hadde ganske få venner som jeg kranglet ofte med. Jeg ble kaldt nerd og var best i klassen, samtidig som jeg var i konflikt med både lærere og elever for å være rappkjefta og frekk. Ble også kalt klassens "mamma".

Nå er jeg en av de irriterende i "jentegjengen" som alltid skravler i timen, alltid sier ting folk ler av og som tidvis er DER oppe. Vi er en lite jentegjeng i klassen som jeg tror de fleste irriterer seg litt over, fordi vi tar mye plass og lager mye lyd. Men vi er snille, og har ingen uvenner da. En mikset gjeng med alt fra berter til freakshows. I årboka fikk jeg som kommentar at jeg var klassens pessimist, fordi jeg alltid tror det går dårlig på prøver, mens det som regel går ganske bra. Forøvrig er jeg fortsatt den som alltid rekker opp hånda i timene, og den som har minst fravær.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Klassens bedreviter,snakker uten å tenke over det. <_<

Blir fort irritert.. :) og elsker å diskutere ting jeg kan..vil ha bedre karakterer enn andre -_-

Veldig populær blant de pene jentene som aldri får bra karakterer..også har jeg bare 'ekte' venner..

luker dem ut ;)

Hehe,ellers liker jeg å sjefe..men ikke sånn at folk blir lei,men folk spør meg hvordan ting skal være for det er bare jeg som vet det ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hele barneskolen var jeg den stille og sjenerte dyregale jenta som gjorde det bra på skolen og var flink til det meste. Jeg hadde 3-4 gode venner men 'populær' var jeg aldri.

På ungdomsskolen fikk jeg nye venner og jeg turte å åpne meg mer. Jeg ble mer utadvendt og turte å si mine egne meninger. Nå er jeg bedre kjent for å vri om på ting folk sier som jeg synes virker litt.. *kremt* feil... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er den smarte, som alltid løser alle andre sine problemer, og uansett hva det er så er eg visst rolig menst alle andre freaker ut over den minste lille ting :rolleyes:

Og så er jeg og venninna mi de to som ler, og ler, og ler, heele tida :)

edit: jeg er også den som alltid krangler med lærere om alt mulig :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På barneskolen var jeg den snille, litt sjenerte og dyregale jenta som gjorde det helt greit på skolen. Var vel forsåvidt venn med alle, selv om det var enkelte jeg var mer med..

På ungdomsskolen ble skoleresultatene bedre og bedre, selv om jeg aldri nådde de smarteste i klassen(nå var vi den smarteste klassen og da:P). Var vel ikke noe spesielt populær,men jeg kom overens med de fleste og hadde en del venner! Jeg var fortsatt dyregal, selv om dette roet seg en del ned, helt til 10.ende klasse da jeg var i gang med å skaffe meg Chica:) Jeg ble alltid sett på som den søte, snille, pliktoppfyllende og koselige jenta med stort smil og godt humør:) Jeg ble også kalt klassens "mamma".

På videregående ble jeg en av de med høyest snitt i klassen, og nå er jeg den personen. Jeg blir nå sett på som smart, perfeksjonist, og en som tar skolen seriøst(og blir vel sett på som det jeg ble på ungdomsskolen stort sett). Samtidig kommer jeg overens med de fleste, og har spesielt en liten gjeng som jeg er en del sammen med. Jeg er en av de som ler mest i klassen(dårlig humor sammen med en venninne), og jeg er jo også den hundegale da;)

Har ikke forandret meg så veldig mye, tror jeg, bortsett fra skoleresultatene, at jeg har større selvtillit og at jeg har mye sterkere egne meninger!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...