Gå til innhold
Hundesonen.no

Id-merke + billig og bra nettbutikker


Recommended Posts

Skrevet

Nå som jeg har fått meg hund, som i tillegg har tendens til å lete etter rypene på egen hånd, tenkte jeg å anskaffe navneskilt med navn og nummer. Skal ha litt annet utstyr også og bor midt i ingenmannsland. Så, noen som har noen gode nettbutikker å anbefale? Lav pris, god kvalitet og mulighet for å få id- brikke i metall el.lignende?

Guest Jonna
Skrevet
Nå som jeg har fått meg hund, som i tillegg har tendens til å lete etter rypene på egen hånd, tenkte jeg å anskaffe navneskilt med navn og nummer. Skal ha litt annet utstyr også og bor midt i ingenmannsland. Så, noen som har noen gode nettbutikker å anbefale? Lav pris, god kvalitet og mulighet for å få id- brikke i metall el.lignende?

Dette er ikke noe skilt, men utrolig bra halsbånd og du får tlf.nr på det. hunden din vil også synes når den er ute på vift. (fordelen er at nr. er så stort at det kan synes på avstand og mann trenger ikke fange hunden får å ringe eier)

Har selv ett halsbånd fra dem som ikke viser noen form for slitasje etter 2 års bruk (verken i søm eller bordering) og x antall ganger i maskinen på 40grader. Noe dyrere enn normale halsbånd, men jeg syns dem er utrolig bra!

Skrevet

Jeg har kjøpt mine på www.hundemynten.com - de er i alle fall fine, ikke så dyre, og kom raskt i posten.

Susanne

Skrevet
Jeg har kjøpt mine på www.hundemynten.com - de er i alle fall fine, ikke så dyre, og kom raskt i posten.

Susanne

Flire av meg selv (jeg er ikke lett påviklig i det hele tatt.. :) )...da var 3 navne merker bestillt...men vet du hvordan det blir sendt og med porto osv? Stod lite om det på siden hennes :)

Skrevet

Hei,

Jeg bestilte de "kjipeste" - runde plast-dingser, for at jeg orker ikke med å høre pling/kling/klang når hundene går rundt med halsbånd på..

Sendte en mail til han (tror det er en han) - og mener at det tok bare noen få dager (3-4) før jeg fikk dem i posten.

Jeg tror ikke det kostet noe ekstra for porto (at det var inkludert i prisen), men nå er det noen år siden jeg kjøpte mine, da.. Han svarte kjapt på mailer, og var bare hyggelig.

Ser nå at de har massevis av mye morsommere merker enn når jeg bestilte. Men, men..

Satte på privat og mobil tel.nummer (svart plast med hvit skrift - rent og pent), samt nederst står det "chipsmerket" - det synes jeg var kjempesmart å ha på der. Da vet den som evt. finner hunden at den har microchip i seg.

Susanne

Skrevet

Gleder meg til de kommer :)

Jeg skrev på øverste linje "ID MERKET" og på andre linjen mobilnummeret mitt (har ikke hjemme tlf)

Fra før har jeg noen gullfargede navnskilt, men har ikke så mange av dem så mange av halsbåndene Chicka har er det ikke navnemerke på.

Hun har aldri stukket av fra meg og håper ikke hun gjør det heller, men skulle noe skje så kan folk fort finne ut hvor hun tilhører.

Hun har eget halsbånd og sånn flexiline når hun er hos mormor som hun har når de er på tur alene og på det halsbåndet er det både navn brikke og sånn sølvbrikke som det står " jeg er elektronisk merket, kontakt dyrlegen" på, bedre å være dobbelt sikker når det ikke er jeg selv som er på tur med hun :)

Skrevet
Nå som jeg har fått meg hund, som i tillegg har tendens til å lete etter rypene på egen hånd, tenkte jeg å anskaffe navneskilt med navn og nummer. Skal ha litt annet utstyr også og bor midt i ingenmannsland. Så, noen som har noen gode nettbutikker å anbefale? Lav pris, god kvalitet og mulighet for å få id- brikke i metall el.lignende?

Jeg ville ikke sluppet hunden løs med halsbånd og idmerke. Den kan lett sette seg fast i grener/busker osv

Spes fuglehunder som ikke akkurat løper på stien .......

Kjøp heller et markerings halsbånd ( koster 40-50kr ). Her kan du skrive på navn og nummer med sprittusj.

Og da ser du hunden mye lettere også. Skulle hunden sette seg fast vil den klare å rive seg løs, samt at et slikt bånd sitter tett og mykt på halsen og ikke noe som stikker ut/kan henge seg fast i. Jeg slipper aldri min hund løs uten, i tilfelle. Bedre å være på den sikre siden. Min store skrekk er å miste hunden.

Skrevet
Flire av meg selv (jeg er ikke lett påviklig i det hele tatt.. :D )...da var 3 navne merker bestillt...

Har du fått merkene? Jeg bestillte samme dag som deg og fikk bekreftelse på mail, men har ikke mottat merkene enda... Jeg så det stod på siden at det skulle ta maks 9 dager...

*utålmodig*

Skrevet
Har du fått merkene? Jeg bestillte samme dag som deg og fikk bekreftelse på mail, men har ikke mottat merkene enda... Jeg så det stod på siden at det skulle ta maks 9 dager...

*utålmodig*

Nei...ingenting her gitt..utrolig dårlig.. <_<

Skrevet
Nei...ingenting her gitt..utrolig dårlig.. <_<

hmm... hvis ikke de kommer en av dagene nå så får jeg sende en mail og etterlyse di..

Edit: Hjelper visst å syte litt, i dag kom de i posten :D

Skrevet
Nei tror ikke det, blir iallefall ikke mye siden de er ganske lette :ahappy:

Da kanskje jeg skal bestille jeg også :) Men skriv her om du måtte betale porto når du får varen da. Og hvor mye det kom på :)

Skrevet
Da kanskje jeg skal bestille jeg også :ahappy: Men skriv her om du måtte betale porto når du får varen da. Og hvor mye det kom på :)

Det var ikke noe porto å betale :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Er det andre nettbutikker som selger idmerker? Hadde tenkt å kjøpe på hundemynten.no jeg også, men de hadde ikke sølv farget hjerte.

Var også innepå hundeutstyr.no men der fant jeg ingenting, er jeg blitt blind? :o

Skrevet
Hva skriver dere på disse id-merkene? Mange mener man ikke skal ha med navn, men hva skriver dere på de?

Jeg har navn og nr. Vet at mange skriver "id-merket" og telefon nr.

Skrevet

Æsj, så slem du er Susanne! Nå måtte selvsagt jeg bestille ID-brikke jeg og.. Selv om jeg er fattig som bare det... :o Usj, sånne hundeforum altså. Man blir alt for lett påvirket!

Jeg skrev:

Chessea

ID-merket

telefonnummer

Jeg har en ID-brikke til Chessea fra før av, som er uten navn. Synes egentlig det er greit at navnet står på jeg. Blir hunden stjålet har jeg tross alt bevis for at den en min pga. at den er ID-merket med chip. Men dersom hun stikker av og noen finner henne, er det greit at de vet hva hun heter synes nå jeg. I tilfelle de måtte ha behov for å rope å henne.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...