Gå til innhold
Hundesonen.no

Norwegian Polar, Eukanuba, Labb eller Olivers?


Hvilken fôrtype?  

19 stemmer

  1. 1.

    • Eukanuba
      7
    • Olivers
      7
    • Labb
      3
    • Norwegian Polar
      2


Recommended Posts

har brukt labb fram til nå, men bytter til Royal på torsdag.. Var inne før helga å skulle handle Royal, men da var det selvfølgelig utsolgt for akkurat den typen jeg skulle ha, hehe.. Men fikk inn igjen i denne uka :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I hvert fall ikke Labb for å si det sånn!! :D er ikke noen fan av labb, og innbiller meg at det kanskje er pga nemi fikk labb som liten at hun er allergisk nå. Labb inneholder alt for mye vegetabilsk.

Jeg har veldig sansen for alle de 3 andre fôrtypene, men om jeg skulle valgt tørrfôr hadde jeg valgt Olivers, og skulle jeg valgt kjøttfôr hadde det blitt Polar. Olivers er et supert tørrfôr som ikke inneholder så mye tilsetningsstoffer og biprodukter som andre fôr. Men jeg har fått veldig sansen for reine kjøttfôr jeg da, iom at hunden er faktisk en kjøtteter. det er mye mer naturlig for en hund å spise kjøtt enn å spise tørrfôr som inneholder masse hvete og korn osv...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Wheaten terrier skrev:
Nå tar jeg bare en oppsumering av de mest brukte fôr-typene, og om du ikke fôrer med noen av dem, ta den du er mest fornøyd med eller liker best.

Ingen av de du har der bruker vi. Vi bruker Royal Canin og det er jo etmye brukt for det også. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Djervekvinnen skrev:
Bruker ikke noen av delene nå, men hvis jeg måtte ha valgt hadde jeg valgt Labb, pga at at det er det rimeligste foret. Bruker Troll nå da, og det er veldig bra. :wink:

Det er vel ikke bare pris som er viktig? Fôret må jo være bra også!! og det er absolutt ikke labb. Oliver's er i samme prisklasse, og et mye bedre fôr!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  lilleariel skrev:
Royal Canin her :D

Hvis du skulle hatt med de mest brukte fôrtypene, så burde du vel i alle fall tatt med Royal Canin og Hills?

ja ikke sant??

må si det sånn da at jeg kjenner ikke mangen som bruker labb(det har noe med skrekkhistoriene om foret tror jeg)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Vicky skrev:
Buker selv Hills, men Olivers er bra for :)

Hills er bra, men Olivers er ikke! De har ikke engang valpefor til store raser,og ljuger når de sier valper av store raser kan gå på voksenfor,og så går det heeelt fint..jeg blir så sint og lei meg, for det ødelegger så mange hunder!

Olivers er sikkert helt ok til VOKSNE hunder..men til valp hadde jeg ikke brukt det om de hadde kasta det etter meg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Wheaten terrier skrev:
Nå tar jeg bare en oppsumering av de mest brukte fôr-typene, og om du ikke fôrer med noen av dem, ta den du er mest fornøyd med eller liker best.

Tror nesten du har glemt en fortype da.... Royal Canin er vel mer utbredt enn både Olivers og Norwegian Polar...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky
  Sitat
Hills er bra, men Olivers er ikke! De har ikke engang valpefor til store raser,og ljuger når de sier valper av store raser kan gå på voksenfor,og så går det heeelt fint..jeg blir så sint og lei meg, for det ødelegger så mange hunder!

Olivers er sikkert helt ok til VOKSNE hunder..men til valp hadde jeg ikke brukt det om de hadde kasta det etter meg..

:-o Oi det visste jeg ikke! Har kun kjøpt voksenfor... helt enig med deg, det er tull å selge voksenfor til store valper... huff.... godt du sa ifra...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer til å bruke Norwegiqan Polar. Det er dette oppdretter bruker, og jeg syns dette høres veldig fint ut. :) Både oppdretter og Therese + et par hundefolk mamma kjenner er veldig fornøyd med NP.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Kristina skrev:
Calina: hva er det som er så dårlig med det? hm. da vil ikke jeg gå over til det... kanskje prøve royal eller hills i stedet da?

Jeg rygger hvertfall vekk fra dette foret,når deres vetrinærer sier til meg at en valp som kommer til å bli "large breed" (over 25kg som voksen), ikke TRENGER et valpefor! Dette er kunnskap fra 15 år tilbake i tid,og stemmer overhodet ikke, da nyere forskning nettopp viser at om man forer en valp av stor rase på et voksenfor som liten, så ødelegger man skjelettet til hunden. En hund av stor rase skal vokse så sent som mulig, så skjeletter (som er det som er sist ferdig), skal kunne henge med i veksten.

Og jeg måtte le når en selger sa at de brukte REN KYLLINGFILÈT i Olivers...hihih...-hadde de det gjort, hadde jeg spist foret selv...-og det hadde neppe vært den prisen det er, for er det noe som er dyrt, så er det ren kyllingfilèt...-de gode formerkene som Hills, Eukanuba og Royal, bruker ren tørket kylling..! Ikke filèt.... :):wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Calina:

Hvor lenge vil du anbefale at en valp går på Large breed for....? Søsteren min har en Hoffe, hun ville ha han på det large breed foret så lenge som mulig, men han spiste så dårlig og ble kjempe tynn! :-o Hun prøvde forskjellig fortyper men han ville ikke ha noen av dem... Han er snart 1 år og 6 mnd, han gikk over på voksen for for en stund siden, husker ikke helt når, men nå spiser han som bare det!!! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...